دست و دلبازی روس ها برای تاجران الماس هندی

دست و دلبازی روس ها برای تاجران الماس هندی

به گزارش متخصص فلز تاجران الماس هندی كه این سنگ های قیمتی خام را از شركت معدنی الروسای روسیه خریداری می كنند می توانند از بانكهای روسی وام دریافت نمایند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بانكهای روسیه وام دهی به مشتریان خارجی شركت الروسا را شروع كرده اند. این اقدام صنعت الماس هند را كه با كاهش فاینانس از جانب بانكهای هندی روبرو شده است، می تواند تقویت كند. از زمانی كه نیراو مودی، تاجر بزرگ الماس به دست داشتن در كلاهبرداری میلیاردی در هند متهم شد، صنعت الماس این كشور فاقد منبع فاینانس بوده است. این میلیاردر كه در لیست اینترپل قرار داشت، پیش از این كه در سال ۲۰۱۹ در لندن دستگیر شود، بیشتر از یك سال زندگی تجملی را در این شهر سپری كرده بود.

كالین شاه، نایب رئیس شورای گسترش صادرات سنگهای قیمتی و جواهرات هند در اینباره اظهار نمود: اقدام بانكهای روسیه بطور قطع به كسانی كه از آنتورپ الماسهای خام خریداری می كنند كمك خواهد نمود. اگر بانكهای روسی با معیارهای وام دهی مناسب كسب و كار پا پیش بگذارند، در این صورت برای تجارت الماس هند خوب خواهد بود.

بانك های هندی كه در آنتورپ بلژیك - قطب صنعت الماس- فعالیت می نمایند، فاینانس الماس در این شهر را كاهش داده اند. وام دهندگانی كه در هند فعالیت می نمایند هم فرصتهای اعتباردهی به این بخش را محدود كرده اند.

بر اساس گزارش شبكه آر تی، هند بزرگترین مركز برش الماس در جهان است و بین ۷۰ تا ۹۰ درصد از همه الماس ها به این كشور ارسال می شود تا برش و صیقل داده شود. الروسای روسیه بزرگترین تأمین كننده الماس در جهان است و مدتها سابقه همكاری با هندی ها داشته است. این شركت ۱۴ قرارداد بلندمدت با شركتهای الماس در هند در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ داشته است و در سال ۲۰۱۷ الماس هایی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار برای هندی ها فراهم نمود.
1398/11/20
13:48:39
4341
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , خرید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات