بورس نزولی آغاز شد، صعودی به پایان رسید

بورس نزولی آغاز شد، صعودی به پایان رسید

به گزارش متخصص فلز شاخص كل بازار سرمایه در دقایق ابتدایی معاملات، روندی متعادل داشت و روی محور ۴۷۸ هزار در حركت بود اما در ادامه با سقوطی چشم گیر مواجه گردید و تا رقم ۴۶۷ هزار واحد افت كرد. البته این افت ماندگار نبود و شاخص صعودی قابل توجهی را تجربه و در نهایت مرز ۴۸۱ هزار واحد را هم رد كرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، معامله گران بازار سرمایه در اولین روز هفته ۷۴۵ هزار معامله انجام دادند كه ۴۲ هزار و ۷۰۱ میلیارد ریال ارزش داشت و در نهایت سبب شد شاخص كل با ۳۱۱۱ هزار واحد صعود به رقم ۴۸۱ هزار و ۸۶۷ واحد برسد.
امروز خیلی از نمادها در ابتدا منفی بودند اما در نهایت پتروشیمی پارس، گروه صنعتی پاكشو، كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فولاد خراسان، پالایش نفت تهران و البرزدارو نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت و در مقابل بانك ملت به تنهایی نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی را بر بازار گذاشتند. به صورت كلی بازار درحالی بسته شد كه ۲۴۲ نماد مثبت و ۱۰۵ نماد منفی بودند.
بانكهای ملت و تجارت، سایپا، فولاد مباركه اصفهان، ایران خودرو، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت تهران نمادهای پربیننده بورس بودند.
شاخص كل فرابورس هم مانند بورس حركتی پرنوسان داشت و درحالی كه در ساعات ابتدایی سقوطی بود در نهایت با شش واحد صعود در رقم ۶۲۱۳ واحد رسید. در این بازار ۴۰۸ هزار معامله به ارزش ۲۷ هزار و ۹۵۹ میلیارد ریال انجام شد.
هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پتروشیمی مارون، سهامی ذوب آهن اصفهان، تولید نیروی برق دماوند و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر منفی و در مقابل فرابورس ایران و پتروشیمی زاگرس نسبت به سایر نمادها بیشترین تأثیر مثبت را روی بازار داشتند. به صورت كلی ۱۳۶ نماد مثبت و ۸۶ نماد منفی بودند.
فهرست نمادهای پربیننده هم از سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه صنایع كاغذ پارس، فرابورس ایران، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، صنایع مشاین های اداری ایران، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی و زرین معدن آسیا تشكیل شده است.
منبع:

1398/12/03
14:06:08
3940
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , پتروشیمی , تجارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات