با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری؛

فن بازار صنعت خودرو راه اندازی می شود

فن بازار صنعت خودرو راه اندازی می شود

متخصص فلز: با امضای تفاهم نامه میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شركت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپكو)، فن بازار صنعت خودرو تاسیس می شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در این تفاهم نامه كه با امضای رئیس پارك فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نمایندگی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیر عامل شركت طراحی، مهندسی و تامین قطعات ایران خودرو (ساپكو)، منعقد شد، یكی از اهداف اصلی ایجاد فن بازار خودرو، توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه عنوان شد.
عرضه و تقاضای فناوری
همین طور دو طرف متعهد شدند تا برای ایجاد اتصال میان عرضه و تقاضای فناوری در این صنعت و بهره برداری هر چه بیشتر از توان شركت های فناور و دانش بنیان برای رفع مشكلات و ساخت قطعات فناورانه و تحریمی خودرو های تولیدی كشور همكاریهای موجود را گسترش دهند.
یكی دیگر از كاركردهای فن بازار صنعت خودرو، معرفی نوآوری ها و اختراعات برتر این صنعت، با استفاده از منابع صندوق های پژوهش و فناوری و سرمایه گذاران خطرپذیر خواهد بود.
سرمایه گذاری بر روی نوآوری
«انتقال فناوری از شركت های فناور به صنایع قطعه سازی»، «سرمایه گذاری بر روی نوآوری های صنعت قطعه سازی»، «معرفی نوآوری ها و اختراعات برتر به خودروسازان» و «ارائه نیازهای صنعت قطعه سازی و تولید خودرو به جامعه فناور و دانش بنیان كشور» در چارچوب فن بازار صنعت خودرو همچون دیگر ظرفیت های پیش بینی شده در این تفاهم نامه است.
این تفاهم نامه در حاشیه دیدار معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از یك مجموعه خودروساز، به امضاء رسید.
شبكه فن بازار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاسیس ۲۲ دفتر استانی و چهار۴ فن بازار تخصصی و با همكاری بیشتر از ۴۰ كارگزار تجارت فناوری، خدمات خودرا در سراسر كشور به صدها شركت و تیم فناور عرضه می كند.
منبع:

1398/12/03
21:27:49
3785
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تجارت , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات