رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق تهران:

ماسك و مواد ضدعفونی دست به وفور موجود است

ماسك و مواد ضدعفونی دست به وفور موجود است

به گزارش متخصص فلز رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران اعلام نمود: كشور در عرصه تولید ماسك و مواد ضدعفونی كننده دست، هیچ مشكل و محدودیتی ندارد و تولید آنها بسیار زیاد است.


محمود نجفی عرب در گفت و گو با ایسنا، درباره بازار ماسك و مواد ضدعفونی كننده در ایام اخیر توضیح داد: این مواد در حالت عادی فروش بسیار محدودی در بازار دارند و بطور خاص برای مراكز بهداشتی و درمانی تولید می شوند؛ اما وقتی تب شیوع كرونا در كشور قدرت گرفت ناگهان تقاضای چند میلیونی برای این محصولات بوجود آمد و همین مسئله تعادل بازار را برهم ریخت.
وی با اشاره به اینكه ظرف روزهای آینده تعادل به بازار بازخواهد گشت، بیان كرد: خوشبختانه كشور چه در عرصه تولید ماسك و چه در عرصه تولید ضدعفونی كننده های الكلی ظرفیت بسیار بالایی دارد. در كشور ما الكل آزمایشگاهی و پزشكی بسیار زیاد تولید می شود و همین مورد مدیریت بازار در ایام آینده را راحت خواهدنمود.
به گفته رئیس كمیسیون اقتصاد سلامت اتاق بازرگانی تهران؛ برنامه ریزی وزارت بهداشت بر ممنوع كردن صادرات این كالاها از حدود یك ماه قبل نیز دیگر عاملی است كه به تامین مواد مورد نیاز بازار كمك خواهدنمود.
نجفی عرب با اشاره به برخی سودجویی ها در كشور اظهار داشت: متأسفانه برخی افراد بدون هیچ دركی از شرایط كشور صرفا برای سودآوری خود این كالاها را در بعضی شهرها احتكار كردند كه با ورود مراجع قضایی برخی از آنها كشف شد و با افزایش تامین این محصولات دیگر نگرانی دراین زمینه نیز وجود نخواهد داشت.
وی درباره ابعاد شیوع ویروس كرونا در كشور توضیح داد: این ویروس نسبت به آنفولانزا كشندگی پایین تری دارد اما به سبب سرعت بالای شیوع خطرناك تلقی می شود. در صورتیكه ما بتوانیم با افزایش پیگیری های پزشكی و بهداشتی سرعت شیوع را كاهش دهیم، می توانیم در آینده نزدیك بر این ویروس غلبه كرده و آنرا متوقف نماییم.
منبع:

1398/12/04
13:11:29
3991
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات