استاندار كردستان:

با هرگونه تغییر كاربری غیر قانونی در منطقه كوچكه ره ش مخالفیم

با هرگونه تغییر كاربری غیر قانونی در منطقه كوچكه ره ش مخالفیم

به گزارش متخصص فلز ایسنا/كردستان استاندار كردستان اظهار داشت: با هرگونه تغییر كاربری با هدف ساخت و ساز غیر قانونی و تغییر ماهیت ˮكوچكه ره شˮ مخالفیم و معتقدیم این منطقه باید بعنوان سرمایه مردم سنندج همچنان حفظ و استفاده صحیح و مناسبی از آن صورت گیرد.


بهمن مرادنیا اظهار نمود: همه تلاش ما ایجاد فضای مناسبی در شهر سنندج برای رفاه حال شهروندان است و این اطمینان را به مردم می دهیم كه با قاطعیت در تمام زمینه ها از منافع مردم صیانت نماییم و اجازه تعرض و سوء استفاده افراد فرصت طلب در جهت تصرف اموال عمومی را نخواهیم داد.
وی عنوان كرد: مبحث واگذاری منطقه شهری كوچكه ره ش ( سنگ سیاه ) در شهر سنندج مربوط به سال ۸۷ می باشد و بر طبق مصوبات آن زمان مقرر گردیده تا ۵۰۰ هكتار از اراضی این منطقه را بعنوان شهر دانش در اختیار مراكز علمی و دانشگاهی استان قرار گیرد.
استاندار كردستان اضافه كرد: در آن دوره زمانی هدف از این تصمیم این امر بوده تا مراكز دانشگاهی و علمی استان جهت توسعه فعالیتهای علمی و آموزشی خود در صورت نیاز نسبت به توسعه و راه اندازی مراكز و امكانات خود اقدام نمایند.
مرادنیا خاطرنشان كرد: ولی بعدا با پیگیرهای به عمل آمده در سال ۹۳ در این مصوبه تجدید نظر می شود و مقرر گردید تا واگذاری همچنان در اختیار شهر دانش باشد ولی با تغییر میزان مساحت در نهایت با واگذاری ۶۳ هكتار به شهر دانش موافقت می شود.
وی تصریح كرد: بعد از آن هم در ادامه كار همینطور با بررسی های كارشناسی و نیازسنجی های به عمل آمده باردیگر ۶۳ هكتار مصوب شده هم كاهش یافته و با تغییرات صورت گرفته در نهایت واگذاری ۱۵ هكتار به تصویب می رسد.
استاندار كردستان تصریح كرد: در ادامه این روند در همان سال با تصویب شورای برنامه ریزی استان و نیزكمیسیون واگذاری اراضی راه و شهرسازی استان این ۱۵ هكتار در اختیار پارك علم و فناوری استان قرار می گیرد.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری كردستان، مرادنیا بیان نمود: بعد از آن در سال ۹۶ هم با طرح باردیگر اجرای طرح های علمی و آموزشی در این منطقه بنده جهت بررسی وضعیت این اراضی حضورا از نزدیك این منطقه را بازدید كردم.
وی افزود: در این بازدید و با مشاهده برخی ساخت و سازها در این اراضی به دقت به اجرای طرح ورود پیدا كردم و با هرگونه ساخت و ساز و توسعه نامناسب فضاهای آموزشی بدون توجه به حساسیت شرایط ویژه اراضی این منطقه و احتمال ساخت و سازهای غیر مجاز شدیدا با اجرای طرح توسط پارك علم و فناوری استان مخالفت كردم.
استاندار كردستان اظهار داشت: به همین جهت تصمیم گرفته شد تا ۱۵ هكتاری كه می بایست در اختیار پارك علم و فناوری باشد در چارچوب یك تفاهم نامه به دانشگاه كردستان واگذار و فضای مورد نیاز پارك علم و فناوری در محوطه دانشگاه كردستان در اختیار آنها قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در همین راستا به علت ضرورت اجرای طرح با هدف ایجاد رابطه بیشتر بین پارك علم و فناوری با دانشجویان دانشگاه كردستان جهت استفاده بهینه و علمی از آن در داخل محوطه دانشگاه كردستان با اجرای آن موافقت شد.
مرادنیا یادآوری كرد: با این روند در نهایت این اراضی در منطقه "كوچكه رش" در اختیار دانشگاه كردستان قرار گرفت و با امضای تفاهم نامه با این دانشگاه مقرر گردید تا در این محل صرفا مجموعه تحقیقاتی و آموزشی گل و گیاه تاسیس شود.
وی تصریح كرد: در حقیقت هدف از ایجاد مركز تحقیقاتی گل و گیاه در مجموع حفظ اراضی این منطقه و پیشگیری از هرگونه ساخت و ساز غیراصولی و بی رویه در این منطقه بود تا با توسعه محوطه گل و گیاه ضمن حفظ شرایط منطقه در ادامه مردم هم بتوانند از این مجموعه بعنوان مركز تفریحی بهره برده و از زیبایی های گل و گیاه این مركز بهره مند شوند.
استاندار كردستان افزود: متاسفانه به علت اینكه ما در این منطقه فضای سبز مناسبی درخور شأن مردم شریف سنندج نداریم امیدواریم ایجاد مركز تحقیقاتی گل و گیاه بتواند بستر مناسبی برای بهره مندی شهروندان از فضای سبز بیشتری را فراهم آورد.
مرادنیا تصریح كرد: من به مردم سنندج این قول را خواهم داد كه هیچ ساخت و ساز غیر اصولی در این منطقه نخواهیم داشت و صرفا مركز تحقیقاتی گل و گیاه دانشگاه كردستان در این منطقه ایجاد خواهد شد.
وی در انتها خاطرنشان كرد: بطور قطع این مركز در اختیار دانشگاه كردستان كه نماد علم و فرهنگ استان استان است قرار خواهد گرفت و مسلما هیچ گونه دخل و تصرفی با هدف ساخت و ساز غیر مجاز در جهت منافع و بهره برداری خاصی در این منطقه صورت نمی گیرد.1398/12/14
13:02:06
4201
5.0 / 5
تگهای خبر: ساخت و ساز , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات