در گزارش متخصص فلز اعلام شد:

كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد

كرونا، مانع گرانی قیمت میوه شد

متخصص فلز: عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به افزایش 40 درصدی قیمت پیاز به سبب آغاز صادرات این محصول، از ركود بازار میوه به سبب شیوع كرونا آگاهی داد.جواد باقری، عضو اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تأثیر شیوع ویروس كرونا بر بازار میوه و تره بار اظهارداشت: شیوع كرونا منجر به ایجاد ركود در بازار میوه و تره بار شده و قیمت میوه هایی مانند پرتقال، سیب درختی، كیوی و خیار كه هر سال در چنین فصلی افزایش پیدا می كرد، الان ثابت مانده است.
این مقام مسئول با اشاره به اینكه قیمت هركیلوگرم پرتقال الان بین ۴ تا ۵ هزارتومان است، اضافه كرد: بعنوان مثال قیمت این محصول هم اكنون با توجه به این كه نزدیك عید می شویم باید به حدود ۷ هزارتومان و هفته آینده به ۸ هزارتومان می رسید، اما باتوجه به شرایطی كه ایجاد شده، ثابت مانده است.
وی افزود: با ادامه روند فعلی، پیش بینی می نماییم كه مانند هر سال شب عید نداشته باشیم و به همین جهت قیمت ها نیز افزایش چندانی نخواهد داشت.
باقری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت پیاز در بازار اظهار داشت: قیمت این محصول در میدان مركزی میوه و تره بار به كیلویی ۱۰ تا ۱۱ هزارتومان رسیده و در مغازه های سطح شهر كیلویی ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان عرضه می شود.
وی صادرات پیاز را دلیل این مساله عنوان نمود و اضافه كرد: صادرات این محصول به كشورهای حاشیه خلیج فارس، عراق و روسیه شروع شده و همین دلیل افزایش قیمت آن است.
باقری افزود: البته این افزایش قیمت مقطعی است و چون صادرات به صورت ناگهانی شروع شد این شوك را به بازار وارد كرده اما حدود ۴ تا ۵ روز آینده عرضه بیشتری از مناطق تولید انجام می شود و قیمت به حدود متعادل خود خواهد رسید. چونكه تولید زیاد و به اندازه كافی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از كاهش قیمت لیموترش و زنجبیل نیز آگاهی داد و اضافه كرد: قیمت هركیلوگرم لیموترش به حدود ۱۵ تا ۱۶ هزارتومان رسیده است.
باقری همین طور از توزیع زنجبیل تنظیم بازاری آگاهی داد و اظهار داشت: چند روز قبل حدود ۵ تن و روز گذشته نیز ۵ تن دیگر از این محصول بین فروشندگان به قیمت كیلویی ۵۱ هزارتومان توزیع شد و مغازه داران نیز باید آنرا به قیمت كیلویی ۶۰ هزارتومان به مصرف كننده نهایی عرضه كنند.
وی با اشاره به اینكه قیمت زنجبیل پیش از شیوع كرونا در میدان مركزی بین ۳۰ تا ۳۵ هزارتومان و در سطح شهر حدود ۴۰ تا ۵۰ هزارتومان بوده است، افزود: پس از شیوع كرونا قیمت این محصول در میدان مركزی میوه و تره بار به كیلویی ۱۰۰ هزارتومان رسید كه هم اكنون حدود ۴۰ هزارتومان كاهش یافته است.


منبع:

1398/12/17
14:36:23
3564
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تولید , صادرات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات