تامین پارچه مورد نیاز تولید ماسك برای واحدهای تولیدی

تامین پارچه مورد نیاز تولید ماسك برای واحدهای تولیدی

به گزارش متخصص فلز سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تامین 15 هزار تن پارچه بمنظور تولید ماسك برای كارگاههای تولیدی آگاهی داد و اظهار داشت: صادرات اقلام بهداشتی همچون دستمال كاغذی، تیشو و آب ژاول ممنوع می باشد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مهدی صادقی نیاركی در نشست مشترك وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بمنظور تامین اقلام بهداشتی و ضدعفونی كننده اظهار داشت: در عرصه تولید اقلامی همچون ماسك و لباس پزشكی، مشكلی در تامین مواد اولیه وجود ندارد و مواد اولیه ماسك نیز به اندازه كافی در كشور تولید می شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه كرد: ظرفیت های نصب شده تولید پارچه های مورد نیاز تولید ماسك الان با حداكثر تولید در حال كار هستند كه بر این اساس برای توزیع پارچه های تولید شده، دو مسیر تولید ماسك بوسیله اصناف و نیز كارگاههای تولید در بخش های مختلف صنعتی را دنبال می نماییم كه بر این اساس، مشكلی در حوزه تامین مواد اولیه نداریم.
صادقی نیاركی اضافه كرد: تا به حال، ۱۵ تن انواع پارچه تولید ماسك توزیع شده و به مرور این رقم افزایش می یابد، این درحالی است كه هر ظرفیتی در كشور كه برای تولید اقلام بهداشتی نیاز به مجوز داشته، به سرعت مجوز خودرا از وزارت صمت دریافت كرده و استانداردهای لازم برای تولید نیز به آنها اعلام شده است؛ ضمن اینكه در حوزه مواد اولیه نیز در اسرع وقت اقدام خواهیم كرد.
این مقام مسئول در وزارت صنعت افزود: هر جایی كه در كشور ظرفیت وجود برای تولید اقلام بهداشتی هماهنگی لازم را با صدور مجوز داریم در زمینه استانداردسازی نیز به توافقات خوبی رسیدم كه اقلامی كه نیازمند تولید هستیم چه اقلامی با چه استانداردی باشد آمادگی داریم استانداردها را اعلام كینم و در زمینه تامین مواد اولیه نیز همه تلاش این است كه در اسرع وقت در واحدای تولیدی توزیع شود.
وی ادامه داد: همكاران بنده در معاونت امور صنایع، به صورت شبانه روزی در كشور بررسی نموده و ظرفیت های خوبی را كه در این عرصه وجود دارد، شناسایی و زیر بار می برند؛ ضمن اینكه ناظرانی نیز در واحدهای تولیدی مستقر هستند تا توزیع اقلام تولیدی نیز در یك مسیر مشخصی با نظارت وزارت بهداشت صورت گیرد.
بنا بر اعلام شاتا، صادقی نیاركی از اعمال محدودیت های صادراتی در این عرصه آگاهی داد و اظهار داشت: در زمینه مواد اولیه، واسطه ای و محصول نهایی و نیز ماده اولیه تولید برخی اقلام حتی پلاستیكی كه مورد مصرف افشانه است، محدودیت صادراتی وضع كرده ایم و به سرعت مراتب به گمركات نیز ابلاغ گردیده است.
وی ادامه داد: صادرات اقلام بهداشتی نیز ممنوع شده و الان صادرات دستمال كاغذی، تیشو و مود اولیه ای همچون آب ژاول نیز ممنوع شده تا بتوان از این اقلام در داخل كشور بهره برد.
منبع:

1398/12/20
17:52:30
3344
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , تولید , صادرات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات