رئیس سازمان حمایت اعلام كرد:

بیش از 121 میلیارد تومان ارزش كشفیات اقلام بهداشتی در رابطه با كرونا

بیش از 121 میلیارد تومان ارزش كشفیات اقلام بهداشتی در رابطه با كرونا

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان اظهار داشت: طی 8 روز گذشته و از 13 اسفند ماه بازرسان، موفق به كشف 17 هزار لیترالكل، 527 هزار و 533 عدد ماسكهای پزشكی، 219 هزار و 872 بسته دوعددی دستكش لاتكس شدند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان، عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان اعلام نمود: طی ۸ روز گذشته و از ۱۳ اسفند ماه بازرسان این سازمان و سازمانهای صمت استانی موفق به كشف ۱۷ هزار لیترالكل، ۵۲۷ هزار و ۵۳۳ عدد ماسكهای پزشكی، ۲۱۹ هزار و ۸۷۲ بسته دوعددی دستكش لاتكس، ۲۸ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضد عفونی كننده و ۶۲۹ هزار عدد ژل ضد عفونی؛ جمعا به ارزش ۱۲۱ میلیارد تومان شده اند.
وی اضافه كرد: در همین راستا به ستاد ملی مقابله با كرونا پیشنهاد داده ایم كه اقلام بهداشتی كشف شده را بدون وقفه در اختیار سازمان غذا و دارو قرار دهند و صرفاً اسناد و پرونده ها به تعزیرات حكومتی ارسال شود كه در عین حال، در این مدت ۸۷۶ پرونده اختصاصاً برای كالاها و اقلام بهداشتی مورد نیاز كه بازرسان ما و سازمانهای صمت كل كشور كشف كرده اند تشكیل شده و كشفیات گشت مشترك نیز به این عدد اضافه می شود.
كالاهای كشف شده بهداشتی فوراً در اختیار مصرف كنندگان قرار گیرد
تابش تصریح كرد: ما كل پرونده كشفیات را همراه با كالای مربوطه به سازمان تعزیرات حكومتی تحول داده ایم، اما در شرایط اضطراری فعلی به كمیته تامین و توزیع پیشنهاد داده ایم كه خود كالای كشف شده بدون طی پروسه در اختیار ستاد ملی مقابله با كرونا قرار بگیرد و فقط اسناد تخلف و جرم پروسه قانونی لازم را طی نماید تا بتوانیم در حداقل زمان ممكن این كالاها را در اختیار مردم قرار دهیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره كرد: ستاد ملی مقابله با كرونا با داشتن اختیارات شورای عالی امنیت ملی می تواند این دستورالعمل را برای مدت زمانی مشخص مصوب كند، البته این پیشنهاد فقط در پرونده های تعزیراتی نیست بلكه این پیشنهاد را به گمرك، سازمان اموال تملیكی و مناطق ازاد و مناطق ویژه نیز ارائه كرده ایم.
پیشنهاد نظارت سازمان حمایت در پروسه توزیع اقلام بهداشتی را ارائه داده ایم
رییس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان اشاره كرد: وزارت صمت و سازمان پشتیبانی از قبل هم در توزیع، تامین و نظارت اقلام بهداشتی دخالتی نداشت اما پس از جلسه اضطراری ۵ اسفند ماه وزیرصمت، طی مكاتبه با سازمان غذا و دارو اعلام كردیم كه در بحث نظارت و بازرسی با تمام توان در خدمت هستیم.
وی اضافه كرد: پس از این مكاتبه از طرف سازمان غذا و دارو اعلام گردید كه در روند تولید و خروج ۱۸ واحد تولید الكل نظارت از جانب ما صورت گیرد و علاوه بر آن از روز ۱۱ اسفند ماه در ۱۳۰ واحد تولید مواد ضد عفونی كننده و ۵ قلم بهداشتی همچون دستكش و ژل و ماسك در سراسر كشور با استقرار بازرس مقیم، كالا را به شركتهای پخش كه سازمان غذا و دارو مشخص كرده بود، تحویل دادیم.
رئیس سازمان حمایت اشاره كرد: همزمان با استقرار بازرسان مقیم در واحدهای تولید اقلام بهداشتی، رصد آمار تولید دقیق تر شده و بعنوان نمونه در تولید ماسك آمار ۴۲۵ هزار عدد ماسك در ۱۲ اسفند ماه به ۷۷۶ هزار عدد در ۲۰ اسفند ماه افزایش رسیده است كه شاهد رشد ۷۹ درصدی در تولید این كالا بودیم و همین طور در الكل، تولید ۲۲۶ هزار لیتری در ۱۳ اسفند با رشد ۵۰ درصدی به ۳۴۴ هزار لیتر رسیده است.
به گفته وی علاوه بر آمار اعلام شده درگشتهای مشترك با تعزیرات هم اقلام بهداشتی دیگری كشف شده كه در آمار جداگانه ای اعلام می شود.


منبع:

1398/12/22
15:36:49
3758
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات