در گفت وگو با مهر مطرح شد

توقف صادرات به امارات با لنج های قدیمی

توقف صادرات به امارات با لنج های قدیمی

به گزارش متخصص فلز یك مقام مسئول در گمرك اظهار داشت: به دنبال سخت گیری امارات، اغلب شناورهای ایرانی حامل اقلام صادراتی، به صورت خالی به كشور بازگردانده می شوند.بهروز قره بیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، تصریح كرد: با ایجاد محدودیت در كشور كویت همچنان صادرات كالا به این كشور صورت نمی گیرد. صادرات شناورهای یخچال دار به قطر در حال انجام می باشد اما با محدودیت بوجود آمده توسط امارات، امكان صادرات كالاهای ایرانی با شناورهای چوبی قدیمی وجود ندارد و شناورهای حامل كالا، برگشت داده می شوند.
مدیركل گمرك بوشهر اضافه كرد: به دنبال سختگیری های كشور امارات اغلب شناورهای ایرانی به صورت خالی به كشور باز گردانده می شوند و یا در حال برگشت هستند.
قره بیگی خاطرنشان كرد: علیرغم درخواست صاحبان كالا و اجبار قانونی امكان مرجوع كردن و صادرات كالا به این مقاصد متأسفانه در این شرایط امكان اجرای این مورد وجود ندارد.
وی در ادامه اضافه كرد: پیرو گزارش گمرك استان بوشهر و مدیران دستگاه های مرتبط مبتنی بر عدم پذیرش كشورهای مقصد در ستاد كرونای استان مقرر شد تا اطلاع ثانوی از خروج شناورهای ایرانی به مقاصد كشورهای حاشیه خلیج فارس جلوگیری و برای شناورهای ورودی زمانی اجازه تخلیه صادر شود كه حداقل ده روز از تاریخ بارگیری در مبدا گذشته باشد.
قره بیگی در مورد استفاده كارگران فعال تخلیه بار از ملزومات بهداشتی اظهار داشت: با وجود پیگیری های زیاد و مبادرت به ضدعفونی كردن مبادی ورود و خروج كالا و حتی كالاهای وارداتی، در روز سه شنبه ابتدا فعالیت اتحادیه كارگری در یكی از گمركات به علت كمبود اقلام بهداشتی فردی جهت حفاظت در مقابل شیوع كرونا متوقف گردید كه با همكاری مسئولین ذیربط در حال رفع آن هستیم، از طرفی با درخواست تعاونی لنج داران، تقاضای صنف حمل و نقل و شركت های خدماتی تأمین نیروی انسانی (كارگری) بندر دیلم در خصوص پرهیز از تجمیع نیرو و پرسنل در یك محل، این شركتها فعلاً فعالیت خویش را تا زمان بهبود شرایط معلق اعلام نمودند و تخلیه بار در گمرك دیلم را علیرغم حضور كاركنان گمرك و عرضه خدمات در همه رویه های مجاز فعلاً متوقف كردند كه با عنایت به شرایط خاص فعلی این اقدام شایسته ای بود.
مدیر كل گمرك بوشهر اظهار داشت: فعالیت در گمرك دیر برای محموله های صادراتی به صورت یخچالی همانند گذشته در حال انجام می باشد و گمركات تجاری بوشهر هم همچنان در حال فعالیت در رویه های مختلف گمركی هستند.
وی اضافه كرد: رجوع خدمت گیرندگان، رانندگان و تجمع در گمركات از نقاط مختلف كشور یكی از مشكلاتی است كه باید برای كاهش نگرانی ها و به جهت پیشگیری از انتقال ویروس كرنا در اولویت مسئولین امر قرار گرفته و از مراجعات به گمركات كاسته شود.

1398/12/23
23:47:02
3725
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات