عضو شورای عالی كار

جلسه كمیته دستمزد شورای كار دوشنبه

جلسه كمیته دستمزد شورای كار دوشنبه

به گزارش متخصص فلز عضو كارگروه دستمزد شورایعالی كار از برگزاری جلسه كمیته دستمزد شورایعالی كار در روز دوشنبه برای رایزنی در مورد حداقل دستمزد سال آینده حقوق بگیران تأمین اجتماعی اطلاع داد.فرامرز توفیقی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد برگزاری جلسه كمیته دستمزد شورایعالی كار برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده حقوق بگیران تأمین اجتماعی تصریح كرد: بر مبنای دعوت نامه ای كه برای ما ارسال شده، جلسه در روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه برگزار می شود و تا این لحظه خبری دال بر لغو جلسه اعلام نشده است.
عضو كارگروه دستمزد شورایعالی كار در پاسخ به این سؤال كه «با توجه به عدم تشكیل جلسات كمیته دستمزد طبق روال سال های گذشته آیا امكان دارد تعیین حداقل دستمزد به فروردین ماه موكول شود؟»، اظهار داشت: زمان برای ما مهم نیست بلكه تمام تلاشمان را می نماییم تا به خواسته های حداكثری خود برسیم حال می خواهد این مسائل در یك ربع به پایان برسد یا چند جلسه.
وی افزود: مهم ترین خواسته ما تأمین شدن سبد معیشت خانوار بوده است و اینكه حداقل دستمزد كارگران بگونه ای باشد كه بند ۲ ماده ۴۱ قانون كار را پوشش دهد.
توفیقی اظهار داشت: البته این بدان معنا نیست كه از بند یك فارغ شویم بلكه عینیت بخشیدن به بند یك ماده ۴۱، اجرای بند ۲ ماده ۴۱ است. به این صورت كه تورم بر مخارج است نه بر مداخل.
وی اضافه كرد: در همین راستا هزینه سبد معیشت كارگران یك میلیون و ۱۸۰ هزار تومان افزایش داشته است و به ۴ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان رسیده است؛ این در شرایطی است كه حداقل دستمزد یك كارگر با میانگین تعداد نفرات خانوار ۳.۳ نفری، ۲ میلیون و ۴۰ هزار تومان است كه یك فاصله بیشتر از ۵۰ درصدی دارد؛ ما به دنبال پوشش این فاصله هستیم كه برای این مسئله تمام تلاش خویش را می نماییم.

1398/12/24
13:52:40
3329
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات