رییس سازمان امور مالیاتی خبر داد

استعلام مالیات نقل و انتقال املاك تهران فقط بوسیله دفاتر اسناد رسمی

استعلام مالیات نقل و انتقال املاك تهران فقط بوسیله دفاتر اسناد رسمی

به گزارش متخصص فلز رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور با اشاره به برون سپاری ستاندن مالیات الكترونیك نقل و انتقال املاك مسكونی به دفاتر اسناد رسمی، اظهار داشت: استعلام گواهی مالیات نقل و انتقال املاك مسكونی مناطق 22 گانه تهران فقط بوسیله دفاتر اسناد رسمی صورت می گیرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، امیدعلی پارسا با اشاره به اینكه طرح برون سپاری ستاندن مالیات نقل و انتقال املاك مسكونی به دفاتر اسناد رسمی با همكاری سازمان امور مالیاتی كشور و سازمان ثبت اسناد و املاك كشور پیاده سازی شده است، اظهار داشت: این طرح با هدف كاهش هزینه های وصول مالیات، تكریم مؤدیان مالیاتی در تمامی دفاتر اسناد رسمی محدوده ۲۲ گانه شهرداری تهران عملیاتی شده است.
وی با تاكید براینكه انجام پروسه مورد اشاره توسط دفاتر اسناد رسمی در شرایط حاضر و باتوجه به شیوع ویروس كرونا حائز اهمیت می باشد، اظهار نمود: برخی گزارش های واصله حاكیست كه باوجود اقدامات به عمل آمده برخی دفاتر اسناد رسمی همچنان به شیوه های سنتی مبادرت به استعلام از ادارات امور مالیاتی می كنند.
طبق اعلام سازمان امور مالیاتی، این مقام مسئول از انجام مكاتبه با رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در این خصوص آگاهی داده و گفته كه انجام استعلامات مربوط به نقل و انتقال املاك مسكونی باید بوسیله سامانه مذكور صورت گیرد تا شاهد كمترین بازگشت حضوری مؤدیان در شرایط موجود باشیم.
گفتنی است؛ طرح برون سپاری ستاندن مالیات نقل و انتقال املاك مسكونی به دفاتر اسناد رسمی در اجرای تكلیف قانونی مقرر در تبصره ۴ ماده ۱۸۷ قانون مالیات های مستقیم و بخشنامه اجرایی مربوط (مصوب رئیس قوه قضائیه) اجرا شده است.
منبع:

1398/12/27
19:15:53
3686
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , كشور , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات