مدیرعامل شركت راه آهن خبر داد:

كاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در ایام كرونایی

كاهش 90 درصدی سفرهای ریلی در ایام كرونایی

به گزارش متخصص فلز مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از كاهش 90 درصدی سفرهای ریلی و كنسل شدن بلیت قطار در این ایام نسبت به پیش از شیوع ویروس كرونا در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: اساسا خسارت و زیان های وارد شده به شركت های ریلی در ستاد ملی مقابله با كرونا در نظر گرفته شده و جبران خواهد شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، شیوع ویروس كرونا در كشور تابحال و برمبنای آخرین آمارهای رسمی بالغ بر ۳۵ هزار نفر مبتلا و بیش از ۲۵۰۰ نفر جانباخته به دنبال داشته است. این ویروس تاثیرات بسیاری روی صنایع مختلف خصوصاً حمل و نقل و صنعت گردشگری گذاشته است چونكه خیلی از مردم سفرهای خودرا خصوصاً در این ایام كه هر ساله در اوج خود قرار داشت كنسل كردند و همه چیز برای شركت های مختلف ارائه دهنده خدمات تغییر نمود.
سعید رسولی – معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت راه آهن جمهوری اسلامی ایران – در این زمینه به ایسنا اظهار داشت: شیوع ویروس كرونا تبعات اقتصادی مختلفی در دنیا داشت و اثرات وسیعی روی بخش های مختلف گذاشته است و به خاطر خاص بودن و غیر قابل پیش بینی بودنش شرایط را برای بخش های مختلف اقتصادی سخت تر كرده است.
وی ادامه داد: بیشترین خسارت شیوع ویروس كرونا در وهله نخست به بخش حمل و نقل، گردشگری و كسب و كارهای خرد وارد شد كه البته آثار شیوع این ویروی در دنیا حتما گسترده تر نیز خواهد شد.
مدیرعامل شركت راه آهن افزود: در حوزه ریلی آنچه امروز با آن مواجه هستیم، كنسل شدن بیش از ۹۰ درصد بلیت قطارهای شركت های مختلف ریلی است و استرداد بلیت مردم با دستور وزیر راه و شهرسازی بوده كه از روز نخست شیوع این بیماری و صدور دستورالعمل ها اجرایی شد.
رسولی اشاره كرد: وقتی قطاری از حركت می ایستد، هزینه های مضاعفی بر شركت حمل و نقل ریلی مورد نظر وارد می شود چونكه نه فقط این شركت با پرسنل بسیاری مواجه بود و آنها حقوق و دستمزد دارند بلكه از روز نخست هزینه های ضدعفونی قطارها، ایستگاه ها و اماكنی كه مردم با آنها سر و كار داشتند نیز بر این هزینه ها اضافه می شد.
وی اظهار داشت: از طرف دیگر نیز در حوزه مسافری مسئله استرداد بلیت مردم كه در همان روزهای نخست وزیر راه و شهرسازی دستور آنرا صادر كرده بود، هزینه های بیشتری روی دست شركت های ریلی گذاشت كه البته مسلما این هزینه ها و زیان ها در ستاد ملی مبارزه با كرونا مورد توجه قرار گرفته و اهتمام می نماییم در حد بضاعت به همه شركت ها كمك نماییم.
مدیرعامل شركت راه آهن اعلام نمود: تا كنون برآورد دقیقی از میزان خسارت های وارد شده به قطارهای مسافری و باری و شركت های ریلی نداشته ایم و این شركت ها در حال ارزیابی و جمع بندی خسارات وارد شده هستند.
منبع:

1399/01/09
18:26:25
3028
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , حقوق , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات