رییس سازمان راهداری

تردد غیرضروری روزانه 474هزار خودرو در جاده ها

تردد غیرضروری روزانه 474هزار خودرو در جاده ها

متخصص فلز: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از انجام روزانه 474 هزار تردد غیر ضروری در جاده های كشور در شرایط كرونایی آگاهی داد.عبدالهاشم حسن نیا در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره ترددهای انجام شده در جاده ها در تعطیلات نوروزی امسال گفت: در فاصله زمانی ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹ شاهد كاهش ۶۲ درصدی «تردد بین استانی» بوده ایم.
وی درباره كل ترددها در جاده ها نیز اظهار داشت: در این فاصله زمانی (۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین ۹۹) ۷۰ میلیون و ۱۷۰ هزار وسیل نقلیه در جاده های سراسر كشور تردد داشته اند این در حالیست كه در بازه زمانی مشابه در سال قبل (۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۱ فروردین ۹۸) ۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار خودرو در جاده ها تردد كرده اند كه نشان دهنده كاهش ۴۹ درصدی تردد در جاده ها در نوروز امسال است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اضافه كرد: با توجه به این كه مراكز تفریحی، زیارتی، اقامتی، هتل ها، مراكز خرید و گردشگری تعطیل بوده، عمده سفرها برای دید و بازدید اقوام انجام شده است.
وی با اعلان اینكه بیشترین میزان تخلیه استانی از دو استان تهران و البرز صورت گرفته، افزود: متأسفانه هنوز هم تعداد قابل توجهی از خودروهایی كه از استان مبدأ خارج شده اند، به محل اقامت خود بازنگشته اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) نسبت به زمان مشابه (۱۱ فروردین ۹۸) ۶۸ درصد كاهش تردد داشته ایم و ۶۲۰ هزار تردد ثبت شده است.
وی میانگین تردد روزانه خودرو ها در نوروز امسال را ۶۲۰ هزار دستگاه انواع وسایل نقلیه سبك و سنگین دانست و اظهار داشت: روز گذشته (۱۱ فروردین ۹۹) ۶۲۰ هزار و ۲۹۸ تردد در جاده ها ثبت گردید كه ۴۷۷ هزار دستگاه آن سواری شخصی و ۱۴۵ هزار و ۱۴۶ دستگاه نیز وسایل نقلیه سنگین و كامیون بوده است.
حسن نیا اشاره كرد: تردد كامیون ها در جاده های كشور در نوروز ۹۹ نسبت به سال قبل، افزایش ۱۰ درصدی داشته كه علت آن، كم شدن تردد وسایل نقلیه سبك و امكان فعالیت بیشتر كامیون ها برای حمل بار و كالای اساسی با هدف توزیع ارزاق عمومی در شرایط كرونایی است.
وی درباب ترددهای بین استانی نیز اشاره كرد: از ۲۵ اسفند ۹۸ تا ۱۱ فروردین امسال ۱۳ میلیون و ۷۳۱ هزار تردد بین استانی به ثبت رسیده كه ۱۱ میلیون و ۱۷۴ هزار تردد را خودورهای سواری و سبك و ۲ میلیون و ۵۳۳ هزار تردد را كامیون ها و خودرو های سنگین انجام داده اند.
به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، متأسفانه هنوز هم بخش اعظم ترددهای بین شهری و بین استانی را خودرو های سواری شخصی با اهداف غیر ضروری انجام می دهند كه اكثراً نیازی به تردد ندارند؛ بطور متوسط روزانه ۴۷۴ هزار خودروی سواری شخصی (بدون احتساب خودرو های پلاك «ع») در جاده ها تردد غیر ضروری دارند.


منبع:

1399/01/12
14:38:40
3473
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید , خودرو , دستگاه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات