درخواست رؤسای اتاق های بازرگانی از دولت

وصول مالیات را تا شهریور متوقف كنید

وصول مالیات را تا شهریور متوقف كنید

به گزارش متخصص فلز با تداوم شیوع كرونا در ایران و خیلی از كشورهای جهان همچنان فعالان اقتصادی دغدغه هایی دارند كه آنها را با مسؤلان دولتی در بین می گذارند و در جدید ترین تحولات رئیس اتاق بازرگانی ایران خطاب به معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس اتاق بازرگانی تهران خطاب به معاون اول رئیس جمهور درخواست هایی را مطرح نمودند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برپایه اطلاعات عرضه شده از جانب اتاق بازرگانی ایران غلامحسین شافعی - رئیس این اتاق - در نامه ای به محمد نهاوندیان - معاون اقتصادی رئیس جمهور - به او، ۹ پیشنهاد داده كه در صورت پیگیری می تواند بخشی از مشكلات فعالان اقتصادی را برطرف كند.
تعیین تكلیف پرداخت بیمه پرسنل شركت ها و كارگاه ها در دوران شیوع بیماری، تمدید بیمه نامه های پروژه ها، ضمانت نامه ها و تعهدات ارزی و ریالی، استفاده از تسهیلات بدون بهره، پشتیبانی از صنعت راه اندازی و خدمات فنی و مهندسی و پیگیری در مورد تعیین تكلیف دقیق تعطیلی پروژه ها بخشی از درخواست های شافعی از نهاوندیان است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران در بخش دیگری از نامه خود به ضرورت برقراری حمایت های بانكی اشاره كرده و از دولت خواسته است نسبت به ابلاغ دستورالعمل های مهلت دادن برای بدهی های بانكی گام بردارد و در كنار آن در حوزه مالیات ها، مالیات بر ارزش افزوده و بخشش جرائم هم پیگیری های لازم را انجام دهد. در كنار آن واحدهای اجرایی احتیاج به دریافت كمك در تأمین مواد ضدعفونی و اقلام حفاظتی هستند كه احتیاج به كمك دولت دارد.
همینطور برپایه گزارش اتاق تهران مسعود خوانساری رئیس این اتاق در نامه ای به اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس جمهور - از وی خواسته در امور مالیاتی بنگاه ها تسهیلاتی جدی عرضه شود.
مبحث تسلیم اظهارنامه های مالیاتی، موعد رسیدگی به پرونده های مالیاتی، سررسید پرونده های مالیاتی و همینطور اقساط آنها بخشی از محورهایی است كه خوانساری به آنها اشاره كرده و از جهانگیری خواسته است كه آنرا پیگیری كند.
خوانساری همینطور درخواست داده كه عملیات وصول و اجرای مالیات در شش ماهه سال ۱۳۹۹ متوقف شود.
وی همینطور خواسته مقررات مربوط به تعیین خسارت بنگاه های اقتصادی در راه برخورداری از تسهیلات ماده ۱۶۵ قانون مالیات های مستقیم تصویب شود.1399/01/25
23:16:44
3034
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات