مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان خبر داد

تخلیه و بارگیری ۹۴ میلیون تنی كالاهای نفتی و غیرنفتی

تخلیه و بارگیری ۹۴ میلیون تنی كالاهای نفتی و غیرنفتی

متخصص فلز: مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تخلیه و بارگیری 94 میلیون تن انواع كالاهای نفتی و غیرنفتی در بنادر تجاری این استان طی یكسال گذشته آگاهی داد.


اله مراد عفیفی پور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: طی سال قبل در مجموع ۹۴ میلیون و ۷۵۸ هزار و ۴۰۳ تن كالای نفتی و غیر نفتی در بنادر این استان تخلیه و بارگیری شد كه نسبت به با زمان مشابه سال قبل از آن ۱.۲ درصد افزایش یافته است.
وی ادامه داد: از مجموع كالاهای جابجا شده در این بنادر ۶۲ میلیون و ۳۶۹ هزار و ۹۱۶ تن مربوط به كالاهای غیر نفتی و ۳۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۴۸۷ تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد.

صادرات ۳۵ میلیون تن كالای غیرنفتی
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در ادامه حجم صادرات كالاهای غیرنفتی بوسیله بنادر تجاری این استان طی سال قبل را ۳۵ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۳۱۲ تن اعلام نمود و اظهار داشت: بیش از سه میلیون و ۷۵۱ هزار و ۱۳۰ تن كالای غیرنفتی بوسیله این بنادر ترانشیپ شد كه ۱۷.۹ درصد افزایش را شاهد بودیم.

ترانزیت بیش از ۳ میلیون تن انواع كالاهای غیرنفتی
عفیفی پور عنوان كرد: طی مدت یاد شده سه میلیون و ۹۵۲ هزار و ۶۹۳ تن انواع كالای غیر نفتی بوسیله بنادر تجاری استان ترانزیت شده است.
وی افزود: طی ۱۲ ماهه سال قبل بیش از هشت میلیون و ۹۴۳ هزار و ۴۸۸ تن كالای غیر نفتی وارد بنادر استان هرمزگان شد.

صادرات نفتی ۴.۸ درصد افزایش یافت
مدیركل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان حجم كالاهای صادر شده در بخش نفتی را ۱۲ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۴۵۵ تن اعلام نمود و از افزایش ۴.۸ درصدی این بخش از عملیات بندری آگاهی داد.
وی از ترانزیت ۸۹ هزار و ۳۰۴ تن انواع فرآورده های نفتی بوسیله پایانه های بنادر این استان طی ۱۲ ماهه سال قبل و ثبت كابوتاژ بیش از ۱۹ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۵۵۶ تن از این گونه محموله های تجاری آگاهی داد.
مدیركل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار نمود: طی ۱۲ ماهه سال گذشته، یك میلیون و ۶۷۰ هزار و ۲۸۸ TEU كانتینر در پایانه های بنادر تجاری استان تخلیه و بارگیری شد.
وی تعداد شناورهای ورودی به بنادر تجاری این استان را ۶۱ هزار و ۶۵۴ فروند اعلام نمود و اضافه كرد: از این مقدار ۴۹۹۱ فروند شناور بالای هزار تن و ۵۶ هزار و ۶۶۳ فروند از شناورهای پهلو گرفته، زیر هزار تن وزن داشته اند.
منبع:

1399/01/29
17:57:51
3327
5.0 / 5
تگهای خبر: صادرات , كالا , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات