كرونا درآمد شاغلان صنایع دستی را كم كرد

كرونا درآمد شاغلان صنایع دستی را كم كرد

متخصص فلز: یك فعال تعاونی با اعلان اینكه شیوع ویروس كرونا درآمد بخش اعظمی از فعالان بخش صنایع دستی و گردشگری را به شدت كاهش داده است، حمایت مالی از كارگاه های تولیدی صنایع دستی و شاغلان این بخش را خواهان شد.


خاطره استاد رضایی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت زنان در تشکل های تعاونی، اظهار نمود: هم اکنون ۱۰ تا ۱۲ درصد فعالیت تعاونی ها به عهده بانوان است که در حوزه فرش، صنایع دستی، صنایع کوچک و زودبازده، مشاغل خانگی و صنایع غذایی شامل کشاورزی و صنایع وابسته به آن مشغول فعالیت هستند.

تعاونی های صنایع دستی با مشکل بیمه مواجهند
وی با اشاره به مشکلات پیش روی تعاونی های زنان اظهار داشت: هم اکنون تعاونی ها و فعالان بخش صنایع دستی و گردشگری در حوزه بیمه و تامین اجتماعی با مشکل مواجهند و طی چند سال قبل با بیمه های تفکیک شده و خرد توانستیم این بخش را حفظ نماییم. متاسفانه هیچ صندوق حمایتی یا اعتبار مشخصی وجود ندارد که بتوانیم به صورت اضطراری به واحدهای تولیدی صنایع دستی تزریق نماییم و قسمتی از ضرر و زیان وارده به کارگاههای تولیدی را کاهش دهیم.
بگفته استاد رضایی، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون در امتداد پشتیبانی از تعاونی ها تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان طرح هایی که دارای توجیه اقتصادی و قابل سرمایه گذاری باشند را، ضمانت می کند.

بازار صنایع دستی تحت تاثیر ویروس کرونا
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های صنایع دستی استان تهران در ادامه درباره تاثیر کرونا بر حوزه صنایع دستی، اظهار نمود: با شیوع ویروس کرونا درآمد بخش اعظمی از فعالان بخش صنایع دستی، گردشگری و بوم گردی به شدت کاهش یافته و بازار صنایع دستی هم مانند سایر بازارها تحت تاثیر قرار گرفته است به نحوی که بیشتر فعالیتها با وقفه و تعطیلی روبه رو شده است.

پیش بینی فروش اینترنتی برای کاهش ضرر و زیان
وی ادامه داد: برای کاهش زیان فعالان این بخش، فروش اینترنتی صنایع دستی را در دستور کار قرار دادیم تا فعالان صنایع دستی در بستر شبکه های اجتماعی و سایتهای اینترنتی کارهای خودرا دنبال کنند.
استاد رضایی تنظیم بسته های ویژه صنایع دستی و پیش بینی تخفیف برای خرید صنایع دستی را از دیگر اقدامات صورت گرفته برای پشتیبانی از فعالان بخش صنایع دستی عنوان نمود.
رئیس کمیسیون زنان اتاق تعاون ایران در آخر تاخیر در پرداخت اقساط بانکی، مذاکره درباب بیمه تامین اجتماعی و حمایت مالی از تعاونی ها را از دیگر اقدامات پیش بینی شده برای کاهش لطمه های اقتصادی ناشی از کرونا در حوزه تعاونی های زنان و صنایع دستی عنوان نمود.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع بیماری کرونا در کشور خیلی از مشاغل و کسب و کارها لطمه دیدند.
منبع:

1399/02/14
20:37:18
3352
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تعاونی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات