تحویل ۹۲ درصد مسكن مهر به متقاضیان

تحویل ۹۲ درصد مسكن مهر به متقاضیان

متخصص فلز: از دو میلیون و 200 هزار واحد مسكن مهر تابحال بیش از دو میلیون و 30 هزار واحد به متقاضیان تحویل شده كه یك میلیون و 300 هزار خانه معادل 59 درصد توسط دولت روحانی انجام شده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، طرح فرسایشی مسکن مهر پس از گذشت ۱۳ سال به روزهای پایانی خود نزدیک شده است. برمبنای اعلام وزیر راه و شهرسازی، از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تابحال بیش از دو میلیون و ۳۰ هزار واحد تحویل شده که یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد آن معادل ۵۹ درصد کل خانه ها در دولت تدبیر و امید بوده است. ۷۸۰ هزار واحد از این تعداد در دولت یازدهم و مابقی در دولت دوازدهم به سرانجام رسیده است.
مراحل نهایی تکمیل ۱۳۰ هزار واحد
وزیر راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به مسکن مهر و تکمیل واحدهای باقیمانده آن، توضیح داد: از زمانی که مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفتم ۲۲۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور تکمیل و تحویل مردم شد. الان ۱۳۰ هزار واحد مسکونی مهر نیز در حال تکمیل نهایی و برقراری انشعابات است و عملا بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده که در حال تکمیل آنها هستیم.
بررسی حدود ۹۰ هزار پرونده مسکن مهر در محاکم قضایی و حقوقی
عضو کابینه دولت دوازدهم درباب عدم تکمیل حدود ۹۰ هزار واحد مسکن مهر اعلام نمود: این تعداد واحدهای مسکونی مهر واحدهایی هستند که عموما توسط خود مردم تکمیل نشده یا دعاوی حقوقی و قضایی دارند و پرونده های آنها در محاکم درحال بررسی قرار دارد و عملا این تعداد از پرونده ها امکان تکمیل و تحویل را ندارند؛ بدین سبب تا پرونده این دسته از متقاضیان بررسی نشود و به رای نرسد و تعیین تکلیف نشود، از وزارت راه و شهرسازی، کاری ساخته نیست.
حل عمده مشکلات مسکن مهر پردیس
وزیر راه و شهرسازی درباب مسکن مهر پردیس نیز اظهار داشت: برای واحدهای مسکونی مهر پردیس مشکل خاصی وجود ندارد. مردمی که در پردیس ثبت نام کرده اند، خوب می دانند که نهضت بزرگی به پا شده و روزانه جمعیت قابل توجهی واحدهای مسکونی خودرا تحویل می گیرند. مسکن مهر پردیس عملا از بحرانی که دو سال پیش داشت، خارج شده است.
پیمانکار بدعهد مسکن مهر پردیس برکنار شد
اسلامی افزود: هفته گذشته یکی از پیمانکارانی که بدعهدی کرده بود، برکنار شد. عمده مشکلاتی که در پردیس وجود داشت شامل کمبود سرانه خدمات عمومی و بهداشتی بود که این کمبود سرانه ها شامل مدرسه، خانه بهداشت، خیابان کشی، پارک، مسجد، خانه بهداشت و... بود که در این مدت رفع شد. طی مدتی که عهده دار مسئولیت وزارتخانه شدم برای رفع مشکلات مسکن مهر پردیس دو قرارداد سرمایه گذاری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری روی راه اندازی زیرساخت های پردیس به امضا رسید که شامل آوردن تاسیسات آب، تصفیه خانه آب و مواردی از این دست بوده است. امروز حدودا می توانیم بگوییم مشکل خاصی در پردیس برای تحویل واحدها وجود ندارد، مگر مواردی که مشکلات حقوقی دارند.
تکمیل و تحویل ۷۸۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم
وی تصریح کرد: در دولت یازدهم حدود ۷۸۰ هزار از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده بود. از آن تاریخ تابحال از تحویل دو میلیون و ۳۰ هزار واحد مسکونی مهر عبور کرده ایم و این گامی مهمست که در دولت تدبیر و امید حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان ارائه شد.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بخش عمده ای از واحدهای مسکن مهر که هنوز تحویل نشده در شهرهای جدید اطراف تهران قرار دارد. در پردیس از ۸۲ هزار واحد مسکن مهر بیش از ۴۵ هزار تحویل شده و مقرر است تا شهریور ماه ۲۵ هزار واحد دیگر تحویل شود. باتوجه به جهش قیمت مسکن در تهران خیلی از متقاضیان در حال کوچ به این شهر هستند. مدیرعامل عمران این شهر می گوید در پردیس روزانه ۲۰۰ واحد به متقاضیان تحویل داده می شود.
در شهر جدید پرند از ۹۶ هزار واحد اولیه که به سبب نبود متقاضی حالا به ۹۰ هزار رسیده ۷۰ هزار واحد تحویل و ۲۰ هزار باقی ماند. یادمان هست که قرار بود پرونده مسکن مهر پرند در نیمه اول ۱۳۹۸ بسته شود اما کمبود منابع دولتی از یک طرف، کمبود انشعابات و خلف وعده بعضی دلالان که هرکدام در پرند چندین واحد خریده اند در پرداخت آورده موجب شد این وعده به سال ۱۳۹۹ موکول گردد.
سال ۱۳۹۸ بنا بگفته محسن وطن خواهی - مدیرعامل عمران پرند - آسفالت خیلی از معابر به پایان رسید، کمربند شمالی که سالها مردم منتظرش بودند دو بانده شد و ۶.۵ میلیارد تومان به مترو اختصاص یافت. البته برای آغاز عملیات اجرایی مترو ۱۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز است.
در هشتگرد هم که ۳۵ هزار واحد مسکن مهر در برنامه شرکت عمران است تابحال ۲۱ هزار واحد تحویل شده و قرار بود ۱۴ هزار واحد نیز تا اختتام فروردین ۱۳۹۹ تحویل داده شود که به سبب شیوع ویروس کرونا با تأخیر روبه رو شده است.1399/02/23
13:46:11
2733
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , حقوق , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات