در گزارش متخصص فلز مطرح شد

اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا

اختصاص 50 هزار میلیارد تومان برای كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا

به گزارش متخصص فلز مدیركل توسعه اشتغال وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: 50 هزار میلیارد تومان برای كسب و كارهای لطمه دیده از كرونا پیش بینی شده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، بعد از شیوع ویروس کرونا و بر هم خوردن تعادل بازارهای مختلف، دولت تصمیم گرفت جهت حفظ اشتغال کارگران و کمک به بنگاه های اقتصادی، تسهیلاتی را در اختیار کارفرماهای ۱۳ رسته شغلی قرار دهد. بر این اساس، یک میلیون واحد اقتصادی لطمه دیده از کرونا که ۳ میلیون شاغل بیمه شده در آنها مشغول به کار بوده اند توسط وزارت کار شناسایی شده و مطابق ضوابط ستاد ملی مبارزه با کرونا مشمول دریافت تسهیلات شدند.
در این راستا مقرر شد، بعد از ارسال پیامک به کارفرمایان از طرف وزارت کار، مشمولان از امروز در سامانه کارا به آدرس kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام، اطلاعات از طرف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به بانک عامل جهت پرداخت وام کرونایی ارسال شود.
علاالدین ازوجی مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت سامانه کار، گفت: به ازای هر یک نفر شاغل بیمه شده که در بنگاه فعال باشد ۱۲ میلیون تومان وام پرداخت خواهد شد. واحدهایی که به اجبار تعطیل شده باشند این رقم ۱۶ میلیون تومان خواهد بود.
ازوجی افزود: با توجه به این که از روز چهارشنبه روند ثبت نام کارفرمایان شروع شده است، تا روز گذشته که آمار گرفتیم ۱۸ هزار نفر ثبت نام انجام داده اند که البته طی روزهای آتی بطور قطع به تعداد ثبت نام کنندگان افزوده خواهد شد برای اینکه محدودیتی در زمان ثبت نام وجود ندارد.
وی اضافه کرد: مطابق با آنچه که برنامه ریزی شده، مقرر است که ۵۰ هزار میلیارد تومان به کسب و کارهای به شدت لطمه دیده اختصاص پیدا کند.
ازوجی همین طور در گفت و گویی که چند روز پیش نیز با مهر داشت، اعلام نموده بود که شروط اصلی دریافت تسهیلات کرونایی این است که بنگاه حتما باید فعال باشد، نیروی کار را حفظ کند، شاغل بیمه شده داشته باشد؛ بدین سبب اگر یک بنگاه نیروی کار خودرا تعدیل کرده باشد و نیروی کار جهت دریافت بیمه بیکاری به صندوق بیمه بیکاری مراجعه نموده باشد، مشمول این طرح نخواهد بود.
وی همین طور اظهار داشته بود: برای بنگاه های با نیروی شاغل کمتر از ۵۰ نفر، ۷۰ درصد حمایت در چارچوب پرداخت دستمزد کارکنان خواهد بود و ۳۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش در نظر گرفته شده است. برای بنگاه های بزرگ تر نیز ۵۰ درصد بعنوان دستمزد کارکنان و ۵۰ درصد بعنوان سرمایه در گردش منظور شده است.


منبع:

1399/02/26
14:06:24
2972
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات