مهر خبر می دهد

۲ اقدام جدید برای بهبود فضای كسب و كار

۲ اقدام جدید برای بهبود فضای كسب و كار

متخصص فلز: مطابق با تصمیم هیات مقررات زدایی مصوب شد كه برای زنجیره های تولید صنایع تكمیلی كشاورزی و غذایی و صنایع مرتبط، نیازی به تفكیك زمین و استعلامات تكراری نیست.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، یکی از اقدامات مهم در توسعه اقتصاد کشور و تسهیل عبور فعالان اقتصادی از چالش های خرد و درشت در راه کاری خود، بهبود فضای کسب و کار است. هیأت مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار که چند سالی است در وزارت اقتصاد جهت بررسی مسائل مربوط به کارهای مختلف در کشور بر سر کار آمده هر چند وقت یک دفعه مصوبه ای را برای کاهش بروکراسی های اداری و کمک به رفع گره های موجود، تصویب می کند.
این هیئت اخیرا نیز در جلسه ۲۹ اردیبهشت ماه درباب بررسی مسائل صدور برای طرح های توسعه صنایع تبدیلی و غذایی ۲ تصمیم جدید گرفته است.
علی فیروزی رئیس مرکزی ملی مطالعات، پایش و بهبود محیط کسب و کار وزارت اقتصاد در این رابطه به خبرنگار مهر اظهار داشت: برمبنای تصمیم هیأت مقررات زدایی مصوب شد که برای زنجیره های تولید صنایع تکمیلی کشاورزی و غذایی و صنایع مرتبط، نیازی به تفکیک زمین و استعلامات تکراری نباشد.
وی دو بند مصوب شده در هیأت را به شرح زیر اعلام نمود:
۱. برای تأسیس و با توسعه زنجیره صنایع تبدیلی و غذایی و تکمیلی بخش کشاورزی و صنایع در رابطه با رعایت سایر ضوابط جواز تأسیس و با پروانه بهره برداری برمبنای اطلاعات ثبت شده و تأیید شده توسط هیأت بر روی درگاه ملی مجوزهای کشور G۴B.ir استفاده از یک مکان شامل عرصه با اعیان یک ملک ضمن رعایت حقوق مالکیت و ترهین توسط همان مالک و یا دو یا چند واحد تولیدی دیگر، بلامانع بوده و در صورت عدم نیاز مطابق با جواز با پروانه، الزامی به درخواست و دریافت انشعابات جدید از قبیل آب، برق و گاز نیز نیست.
۲. وزارت خانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت حداکثر ظرف مدت ۲ ماه، ارتباط سیستمی صدور مجوزها را به شکلی برقرار نمایند که متقاضیان ایجاد زنجیره ارزش بتوانند از دستگاه متولی صادرکننده مجوز، مجوزهای تکمیلی و جدید را دریافت نمایند. همزمان با درخواست صدور مجوز جدید توسط وزارت صادرکننده مجوز اولیه، مراتب به وزارت متولی صدور مجوز جدید اعلام می شود. وزارت متولی صدور مجوز جدید مکلف است حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز اقدام لازم را به عمل آورد و نتیجه را اعلام نماید. نظارت بر فعالیت ها در قالب قوانین و مقررات بر عهده دستگاه ذیربط باقی خواهد ماند.
همچنین دبیرخانه هیأت مقررات زدایی باید تسری اقدام مشابه این دو بند را برای دیگر دستگاه ها ظرف مدت ۲ ماه بررسی و نتیجه را به هیأت اعلام نماید.منبع:

1399/03/03
14:13:54
2548
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات