رئیس اتاق تهران:

در دوران تحریم باید به داشته های خود متكی شویم

در دوران تحریم باید به داشته های خود متكی شویم

به گزارش متخصص فلز رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران اظهار داشت: در دوران تحریم باید بیشتر از هر زمان دیگری به داشته های خود متكی شده و موانع را از پیش رو برداریم.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، مسعود خوانساری بامداد امروز ۱۰ خردادماه، در مراسم رونمایی از پنجره واحد شروع کسب وکار با اشاره به مشکلات پیش روی اقتصاد ایران اظهار داشت: الان اقتصاد ایران با مشکلاتی همچون تحریم و عدم فروش نفت مواجه می باشد که بر این اساس، لزوم اداره اقتصاد ایجاب می کند که به داشته های خود متکی شویم.
وی اضافه کرد: اما جهت استفاده از ظرفیت های حداکثری داخلی برای پیشبرد اهداف اقتصادی، لازم است که بسترهایی را فراهم نمود که یکی از آنها، کاهش تعداد مجوزها و بروکراسی حاکم بر کشور است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی ایران تابحال برای ارتقای سطح دو شاخص مهم doing bussiness و بهبود محیط کسب و کار در ایران گام های خوبی برداشته است؛ این در شرایطی است که مجموعه اصلاحات و اقداماتی در زمینه پنجره واحد، در دولت سازندگی برداشته شد، اما پس از گذشت مدتی متوقف گردید و امروز ما در اتاق تهران می خواهیم تا این مسیر را به روشی جدید ادامه دهیم.
به گفته خوانساری، در شرایطی که ورود کالا تا ۱۵ روز معاف از جریمه است، اما هیچ کالایی در کمتر از فاصله زمانی دو تا ۶ ماه ترخیص نمی شود؛ چونکه ۱۳ دستگاه در مرزهای ورودی و خروجی وجود دارند.
وی با اشاره به اینکه در دنیا، متوسط زمان ترخیص کالا کمتر از ۲۴ ساعت است، تصریح کرد: باید شرایطی را فراهم آورد که این مسیر اصلاح گردد.
خوانساری افزود: در بخش ساخت و ساز پروانه های ساختمانی تا پیش از این دو ماهه صادر می شد، ولی امروز به علت اضافه شدن سازمان نظام مهندسی در صدور مجوز در کمتر از ۶ ماه پروانه ای صادر نمی گردد.

1399/03/10
11:54:41
2967
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات