ساخت دستگاه بذركار خودكار توسط پژوهشگران دانشگاهی

ساخت دستگاه بذركار خودكار توسط پژوهشگران دانشگاهی

متخصص فلز: پژوهشگران دانشگاه گلستان در سال جهش تولید موفق به طراحی و ساخت دستگاه بذركار خودكار شدند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، دکتر فرهاد یغمایی، رئیس دانشگاه گلستان اظهار داشت: این دانشگاه بعنوان پرچم دار توسعه با اتکا به دانش جوانان فرهیخته و متعهد توانسته است مسیر پیشرفت را طی نماید. همین طور در سال جهش تولید، قدم های خوبی توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان برداشته شده است.

وی افزود: جهش تولید یک برنامه جامع در امتداد توسعه پایدار کشور است و دانشگاه ها از ارکان اصلی توسعه در همه زمینه های علمی، پژوهشی و فرهنگی محسوب می شوند که می توانند بوسیله برنامه ریزی هدفمند و به کارگیری ظرفیت و پتانسیل های دانشگاه بر طبق نیاز امروز و آینده کشور سهم خودرا با تعریف پژوهش ها و مطالعات کاربردی به خوبی ایفا کنند.

دکتر یغمایی تصریح کرد: در بیشتر مناطق کشور کشت به صورت سنتی انجام می شود و کشاورزان با مشکلاتی همچون اتلاف بذر و لطمه های جسمی روبرو می شوند که در این راستا ساخت دستگاه بذرکار خودکار بمنظور رفع نیاز کشاورزان بعنوان پایان نامه دانشجوی مقطع کارشناسی رشته مکانیک دانشگاه گلستان تعریف و ساخته شد.

برمبنای اعلام وزارت علوم، این دستگاه با راهنمایی دکتر حامد حسینی عضو هیئت علمی گروه مکانیک و توسط محسن فاطمی نیا دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه گلستان با هدف کوچک سازی تجهیزات و ماشین آلات سنگین بمنظور استفاده در اراضی تفکیک شده کشاورزی و افراد با توان جسمی کم و متوسط ضمن حفظ سلامتی ساخته شد که دارای قابلیت هایی همچون ردیف کاری در عرض های بزرگ تر، کشت چندین نوع بذر به صورت همزمان، تعیین فاصله برای کشت بذر و آبیاری همزمان با کشت است.

منبع:

1399/03/30
11:55:46
2477
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات