بر اساس تفاهم نامه ای صورت گرفت

اختصاص ۱۷۰۰میلیارد تومان به زنجیره تأمین ایران خودرو

اختصاص ۱۷۰۰میلیارد تومان به زنجیره تأمین ایران خودرو

به گزارش متخصص فلز برپایه تفاهم نامه های امضا شده میان گروه صنعتی ایران خودرو و بانك تجارت، در مجموع دو هزار میلیارد تومان به زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو در جهت توسعه پروژه های ساخت داخل اختصاص یافت كه ۱۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانك تجارت و ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع صندوق شكوفایی و نوآوری تأمین خواهد شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، عصر روز گذشته(سه شنبه)، بیست و هشتمین جلسه ستاد ساخت داخل در محل شرکت ایران خودرو دیزل با حضور مدیران عامل بانک تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو، ساپکو، ایران خودرودیزل، و همینطور نمایندگان وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت)، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، جهاد دانشگاهی، دانشگاه شریف، موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه وقطعه سازی ایران برگزار گردید.
آرش محبی نژاد- دبیر انجمن صنایع همگن نیرو محرکه و قطعه سازی کشور- در گفتگو با ایسنا، در ارتباط با اتفاقات مهم این نشست اظهار نمود: طی این نشست بانک تجارت سه تفاهم نامه، یکی با شرکت ایران خودرو دیزل برای توسعه پروژه ها و فعالیتهای جاری این شرکت، دیگری با شرکت ساپکو و همینطور تفاهم نامه سوم با خود شرکت ایران خودرو امضا کرد. نتیجه تمام این تفاهم نامه ها، در جهت تعمیق ساخت داخل و پیشبرد پروژه های ساخت داخل گروه صنعتی ایران خودرو و به منظور حفظ و ایجاد اشتغال مولد در این گوره خودروسازی و به ویژه زنجیره تأمین آنها خواهد بود.
وی ادامه داد: علاوه بر این برای پیشگیری از واردات قطعات و خروج ارز در جهت نهضت ساخت داخل هم توافق هایی صورت گرفت. در مجموع ۱۷۰۰ میلیارد تومان از منابع بانک تجارت و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان هم با معرفی صندوق شکوفایی و نوآوری برای شرکت های دانش بیان به بانک تجارت طبق قراردادهایی که بانک تجارت و شرکت های دانش بنیان باهم دارد، تفاهم نامه به امضا رسید تا در اختیار زنجیره تأمین گروه صنعتی ایران خودرو قرار گیرد.
دبیر انجمن همگن قطعه سازی در تشریح نحوه اختصاص این ۲۰۰۰ میلیارد تومان در مجموع به زنجیره تأمین این خودروسازی، اظهار داشت: ۶۰۰ میلیارد تومان از تمامی منابع بانک تجارت برای پروژه های ساخت داخل تعمیق و به منظور پیشگیری از خروج ارز و داخلی سازی قطعات خارجی به صورت وام های بلندمدت جهت ایجاد دارایی های ثابت تخصیص داده شد. ۱۴۰۰ میلیارد تومان هم در دو بخش در اختیار قرار خواهد گرفت که ۳۰۰ میلیارد تومان که از راه صندوق شکوفایی و نوآوری معرفی خواهد شد و ۱۱۰۰ میلیارد تومان الباقی هم در چارچوب های مختلف همچون خرید دین، LC (اعتبارنامه مالی) داخلی، اعطای تسهیلات و... تخصیص داده خواهد شد.
محبی نژاد ضمن تاکید براینکه در هر شیوه تخصیص هم ساپکو یا ایران خودرو ضامن خواهند بود، اظهار داشت: بانک تجارت ضمانت دیگری غیر از این دو شرکت همچون ضمانت ملی نخواهد خواست. با اختصاص این دو هزار میلیارد تومان، بانک تجارت گام بسیار موثر و بلندی در جهت تقویت نهضت ساخت داخل، پیشگیری از خروج ارز و حفظ و ایجاد اشتغال پایدار برداشت و بسیار ثابت قدم به امضای این سه تفاهم نامه پرداخت. این تفاهم نامه ها از امروز(چهارشنبه) اجرایی خواهند شد.1399/04/04
11:26:11
2655
5.0 / 5
تگهای خبر: بازرگانی , تجارت , تخصص , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات