معاون سازمان امور مالیاتی:

سامانه ثبت الكترونیكی شكایت به شورایعالی مالیاتی افتتاح شد

سامانه ثبت الكترونیكی شكایت به شورایعالی مالیاتی افتتاح شد

به گزارش متخصص فلز معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور از طریق اندازی سامانه ثبت الكترونیكی شكایت مودیان به شورایعالی مالیاتی خبرداد.به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان امور مالیاتی، هادی خانی با اشاره به اینکه چشم انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از راه انجام کلیه عملیات بدون رفتن به واحدهای مالیاتی است، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدید ترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورایعالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم نموده است.
وی درمورد سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی، اضافه کرد: از راه این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره، اعتراض داشته باشند، می توانند با عنایت به قوانین و مقررات مربوطه، مبادرت به ثبت اعتراض خود کنند.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهارداشت: مودیان مذکور با رفتن به سامانه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.Tax.gov.ir و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از خدمات الکترونیک (که بعد از اتمام فرایند پیش ثبت نام الکترونیکی دریافت نموده اند)، می توانند از امکانات این بخش استفاده کنند.
وی درمورد انواع برگه هایی که امکان اعتراض به آن از راه این سامانه وجود دارد، اظهار داشت: پیش از این هم امکان اعتراض به انواع برگ ارزیابی و اعتراض به ابلاغیه رای هیات حل اختلاف مالیاتی از راه سامانه خدمات الکترونیک مالیاتی فراهم شده بود اما در تغییرات جدید مسیر بلوغ تدریجی عرضه خدمات الکترونیکی با رویکرد مدیریت زمان و هزینه برای مودیان تعریف و در دستور کار قرار گرفت.
خانی خاطرنشان کرد: مودیان مالیاتی می توانند با بیان شماره نامه برگه ای که به آن معترض هستند، مشخصات تراکنش های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خویش را با جزئیات اعلام کنند. همینطور می توانند نماینده یا وکیل خویش را مشخص و به سازمان امورمالیاتی کشور معرفی کنند.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: بعد از تکمیل اطلاعات فرم اعتراض در سامانه مذکور، درخواست مودی از راه پرتال به سامانه های عملیاتی ارسال می شود و کد رهگیری جهت پیگیری های آتی نمایش داده خواهد شد.

1399/04/07
14:04:39
2704
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق , خدمات , سازمان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات