رییس سازمان اداری و استخدامی كشور:

موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحرانی نیستیم

موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحرانی نیستیم

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور با اعلان اینكه دوركاری كارمندان دولت زمانی امكان پذیر است كه زیرساخت های آن فراهم باشد، اظهار داشت: موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحرانی نیستیم.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، جمشید انصاری پس از ظهر امروز در نشست ستاد هماهنگی پیشگیری و مقابله با کرونای کردستان در سنندج گفت: بحران شیوع ویروس کرونا به ما آموخته است که نباید حساسیت به این ویروس با گذشت زمان کم شده و شرایط عادی انگاشته شود.
وی اشاره کرد: کادر درمان در این بزنگاه مهم به بهترین شیوه عمل کرد و خوش درخشید و با عملکرد مناسب زمینه رضایتمندی مردم از مجموعه بهداشت و درمان و نظام سلامت را فراهم نمود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور با اعلان اینکه اگر موضوع کرونا نرمال سازی شود، خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد، اشاره کرد: حفظ سلامت مردم در این شرایط پیش از اقدام هر دستگاه و سازمانی به نوع رفتار خود مردم بستگی دارد و اگر موضوع کرونا نرمال سازی و حساسیت به رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کم شود، خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد
وی اشاره کرد: با توجه به این که کرونا بیماری ناشناخته ای است، مردم باید خودرا ملزم به رعایت شدیدتر و جدی تر دستورالعمل های بهداشتی وزارت بهداشت بدانند و با این کار زمینه مقابله هوشمندانه با این ویروس را فراهم سازند.
انصاری اضافه کرد: متاسفانه در بیشتر استان های کشور به سبب نادیده گرفتن سفارش های بهداشتی شاهد اوج گیری مجدد بیماری بودیم و کردستان نیز در خرداد ماه این موج را پشت سر گذاشت و امروز وضعیت مناسب تری در مقایسه با خرداد ماه دارد و به وضعیت متوسط کشوری نزدیک شده است.
وی با تاکید بر اینکه برخی تصمیمات پیرامون مدیریت بیماری کرونا در قالب قانون قابل واگذاری به استانها نیست و باید در سطح ملی و با رعایت هماهنگی تصمیم گیری شود از واگذاری بعضی اختیارات تصمیم گیری در مناطقی که وضعیت آنها قرمز اعلام می شود به وزرای کشور و بهداشت و درمان آگاهی داد و ابراز امیدواری کرد این تصمیم به حل مشکلات مدیران استانی کمک نماید. وی مجدداً تاکید نمود افراد جامعه باید خودرا مقید به رعایت سفارش های بهداشتی بدانند و به مرور به زندگی با کرونا عادت کنند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود: از روز شنبه وضعیت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در کشور با الزامی کردن برخی مصوبات همچون استفاده از ماسک بهتر خواهد شد.
انصاری اضافه کرد: تصمیم گیری در زمینه کرونا نباید منجر به تکرار برخی اقدامات تجربه شده و غیر مفید شود، مثلاً در اوایل شیوع این بیماری نقاهتگاه های زیادی در کشور به وجود آمد و در نهایت کمتر از ۱۰ درصد ظرفیت آنها مورد استفاده قرار گرفت که اقدام مفیدی نبود.
انصاری اشاره کرد: تامین امکانات و تجهیزات مورد نیاز بیمارستان های استان در کمترین زمان باید صورت گیرد و در این مورد بگونه ای برنامه ریزی شود که در زمان اوج این بیماری ۳۰ درصد امکانات بخش آی سی یو در استان خالی باشد.
وی در ادامه با اعلان اینکه محدودیتی در قبال پشتیبانی از کسب و کارها واحدهای صنعتی و اقتصادی لطمه دیده از شرایط کرونا وجود ندارد، اضافه کرد: مسئولان صنعت و اقتصاد استان در ارزیابی و معرفی واحدهای متضرر از کرونا تنها به سهم اعلامی تسهیلات استانی اکتفا نکنند و با دست باز دراین زمینه وارد عمل شوند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار نمود: باتوجه به لزوم تداوم خدمات دولت به مردم موافق تعطیل شدن ادارات دولتی در شرایط بحران نیستیم چونکه در شرایط بحرانی کارکنان دولت باید بیشتر تلاش کنند و به درد مردم برسند.
انصاری اشاره کرد: ۴ هزار و ۷۰۰ خدمت توسط دولت به مردم ارائه می شود که باید در شرایط بحران مدیریت موثرتری دراین زمینه صورت بگیرد و این مستلزم حضور کارکنان ادارات در محل کار است.
وی با اعلان اینکه دورکاری کارمندان دولت زمانی امکان پذیر است که زیرساخت های آن فراهم باشد، اضافه کرد: ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار کارمند در کشور داریم که یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر آن کادر آموزشی هستند که شرایط فعالیت و ارائه خدمات آنان تغییر کرده است و مثل سابق در محل کار حضور پیدا نمی کنند.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره کرد: ۲۵۰ هزار نفر کارکنان شهرداری و ۴۵۰ هزار نفر کادر وزرات بهداشت و درمان کشور را می سازند که این نیروها از اوایل اسفند به سبب شیوع بیماری به صورت تمام وقت و بعضاً بیشتر از قبل مشغول خدمت هستند.
به گفته وی، سهم دیگر بخش های اداری از کارمندان کلاً حدود ۵۰۰ هزار نفر است که اگر شرایطی به صورت بحرانی مشابه آنچه در فروردین شاهد آن بودیم باردیگر به وجود آید، درباره کاهش حضور نیروی کار دستگاه های اجرایی تصمیم گیری خواهیم کرد.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در پاسخ به انتقاد یکی از مدیران به تصمیم آزادسازی سهام عدالت که منجر به تشکیل صف و بهم خوردن فاصله گذاری شد اظهار داشت: باید به تصمیمات دولت دراین زمینه ها جامع تر نگاه کرد، این کار برای کمک به ۶۰ درصد خانوارهای ایرانی و در شرایط بحرانی تعطیلی کسب و کارها انجام گرفت تا با آزادسازی و فروش سهام خود بتوانند زندگی خودرا اداره کنند.


منبع:

1399/04/13
22:37:13
2348
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , خدمات , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات