از طریق ارتباط ویدئو كنفرانس با رئیس جمهور؛

پروژه های بزرگ صنعت آب و برق در هرمزگان به بهره برداری رسید

پروژه های بزرگ صنعت آب و برق در هرمزگان به بهره برداری رسید

متخصص فلز: هرمزگان پروژه های بزرگ صنعت آب و برق در هرمزگان با ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار، بوسیله ارتباط ویدئو كنفرانس با رئیس جمهور به بهره برداری رسید.فریدون همتی بامداد امروز(۲۶ تیرماه) در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: واحد شماره یک نیروگاه سیکل ترکیبی قشم، افزایش توان واحد بخار نیروگاه بندرعباس، ۱۱ طرح انتقال برق و هفت طرح توزیع برق، پروژه های حوزه صنعت برق در هرمزگان هستند که راه اندازی شد.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس، طرح تأمین و انتقال آب به شبکه گلخانه شمیل و بخشی از شبکه دشت میناب و بهره برداری از شبکه ۵۰۰ هکتاری گلخانه شمیل، طرح تأمین و انتقال آب به شهرک صنعتی میناب و فاز اول طرح آبرسانی به شهرستان بشاگرد، پروژه های حوزه آب در هرمزگان هستند که به بهره برداری رسید.

وی افزود: بهره برداری از پروژه آب انتقال به شبکه گلخانه ای باعث ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم پنج هزار نفر و رونق اقتصادی و بهبود شرایط اجتماعی منطقه خواهد شد. همینطور مدیریت بهینه منابع آب و خاک دشت میناب و شمیل، کاهش تعارضات اجتماعی ناشی از کمبود آب ؛ پیشگیری از افت سطح آبخوان، حفظ کیفیت منابع آب زیرزمینی و فرونشست زمین از دیگر اهداف این طرح است.

همتی اضافه کرد: طرح قابل افتتاح در بشاگرد هم منجر به تأمین آب شهر سردشت و ۸ روستا خواهد شد و از پروژه های بزرگ در این دولت می باشد. در میناب هم آب مصرفی شهرک صنعتی تیرور از خط اول انتقال آب میناب تأمین می شود.

همتی خاطرنشان کرد: در مجموع برای اجرای این طرح ها ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه و سرمایه گذاری شده است.

استاندار هرمزگان با اشاره به پروژه مهم تأمین آب با ظرفیت ۲۰ هزارمتر مکعب اشاره نمود و اظهار داشت: تأمین آب شهرستان بندرعباس ۹۰ هزار نفر را در شهرستان های خمیر بندرعباس تحت پوشش قرار می دهد.

امین قصمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اضافه کرد: با بهره برداری از فاز دو آبشیرین کن بندرعباس و طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد در چارچوب پویش #الف ب ایران، گام بزرگی در جهت تأمین آب پایدار مردم شرق و مرکز استان برداشته می شود.
وی با اشاره به اینکه افتتاح فاز اول آبشیرین کن یکصد هزار متر مکعبی بندرعباس در آذر ماه ۹۷ بخش عمده ای از نیاز آبی شهرستان خمیر و روستاهای مسیر را مرتفع کرد، اظهار داشت: با بهره برداری از فاز دوم این طرح، علاوه بر شهرستان خمیر، مردم شهر بندرعباس هم از ظرفیت این آبشیرین کن بهره مند می شوند.
قصمی اضافه کرد: سرمایه هزینه شده برای تکمیل فاز دوم این پروژه چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بوده که توسط بخش خصوصی تأمین شده است.
وی همینطور به طرح آبرسانی از سد جگین به بشاگرد اشاره نمود و اظهار داشت: فاز اول این طرح شامل آبرسانی به شهر سردشت و ۸ روستای مسیر است که مورد بهره برداری قرار گرفت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اضافه کرد: اعتبار اجرای این طرح یک هزار ۸۱۰ میلیارد ریال است که ۴۰۰ میلیارد ریال آن از جانب دفتر مقام معظم رهبری تخصیص داده شده است.
قصمی خاطرنشان کرد: این طرح با هدف ایجاد منابع آبی پایدار و توسعه شهر و روستاهای بشاگرد اجرا شده است.
مدیرعامل آبفا استان با اشاره به افزایش ظرفیت تولیدی آب شیرین کن ها در سطح استان، تصریح کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید، میزان آب تولیدی آب شیرین کن ها ۸ میلیون متر مکعب در سال بود در حالیکه حالا با آغاز به کار فاز دوم آب شیرین کن بندرعباس این میزان به ۴۵ میلیون متر مکعب در سال افرایش یافته است.
وی در انتها اضافه کرد: تا آخر دولت دوازدهم میزان آب تولیدی آب شیرین کن ها به ۸۹ میلیون متر مکعب خواهد رسید که از این میزان ۵۱ میلیون مترمکعب آن در شهر بندرعباس است.

منبع:

1399/04/26
12:47:43
2319
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات