معاون وزیر كار :

كرونا، اهمیت مهارت را نشان داد

كرونا، اهمیت مهارت را نشان داد

به گزارش متخصص فلز معاون وزیر كار با اعلان اینكه شیوع كرونا، اهمیت مهارت آموزی را نشان داد، اظهار داشت: گردنگیر به فراگیری مهارت یك لزوم ملی است و باید در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه به این مساله پرداخته شود.علی اوسط هاشمی در گفت و گو با خبرنگار مهر، درباره ضرورت افزایش مهارت در بازار کار، گفت: با توجه به این که مهارت ضامن ماندگاری است بدین جهت امروزه مهارتی معنا دارد که بتواند تغییری را رقم بزند؛ تغییر به این معنا که هر نوع پدیده ای که به وجود آمد، فرد با تاکید بر قابلیت های خود و مهارت هایی که آموخته است، از عهده برون رفت از آن شرایط برآید.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اضافه کرد: بروز کرونا، اهمیت مهارت را به خوبی نشان داد. وقتی رابطه مهارت با اشتغال به درستی تبیین شود، در شرایطی همچون شرایط کرونا شاهد نزول شدید اشتغال نخواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه باید در نظام آموزشی کشور، مهارت نیز آموزش داده شود، اظهار داشت: وقتی فردی مهارت داشته باشد به خوبی از فرصت ها استفاده می نماید. مهارت به فرد یک موقعیت جهانی می دهد؛ هر کسی که دارای مهارت باشد جغرافیا برای او معنا ندارد.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید بدانیم که صرف ترویج و توزیع دانش کافی نیست. دانش عنصری برای کسب مهارت در کوتاه زمان است. کمتر می توانید سراغ داشته باشید جوان توانمندی که جویای کار است بیکار باشد؛ تفاوت مهارت و مدرک در همین است.
وی اضافه کرد: دیگر عصر آن گذشته که اگر سواد داشته باشید آینده تان نیک است بلکه اگر مهارت داشته باشید آینده نیکی خواهید داشت. سرعت تحولات و تغییرات در حوزه ی تکنولوژی به شکلی جدی است که اگر به دنبال کسب مهارت آموزی به روز نباشیم، با ریزش نیروی کار مواجه خواهیم بود. تأسیس مراکز آموزشی در بنگاه های صنعتی، اهمیت آموزش ضمن خدمت را نشان میدهد.
هاشمی با اعلان اینکه برای تأسیس آموزشگاه های جدید، به افرادی که شایستگی ایجاد آموزشگاه آزاد را دارند، مجوز خواهیم داد، اظهار داشت: گردنگیر به فراگیری مهارت یک لزوم ملی است و باید در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه به این مساله پرداخته شود. باید در برنامه هفتم جهش تولید با جهش مهارت همخوانی داشته باشد. برای دستیابی بنگاه ها به پویایی و بالندگی باید مهارت آموزی رونق یابد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اشاره کرد: لازمه توسعه پایدار، انسان توانمند است. مدرک نباید آرزوی افراد باشد. والدین باید فرزندان خودرا به کارگاه های آموزش فنی و حرفه ای بفرستند. اگر به دنبال کاهش بیکاری و دستیابی به اشتغال زایی پایدار هستیم، باید سهم مهارت را در نظام آموزشی جدی بگیریم.


منبع:

1399/05/07
14:28:56
2045
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بودجه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات