جزئیات توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی

جزئیات توافق مالیاتی اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی

رئیس اتاق اصناف ایران اظهار داشت: دستورالعمل تعیین مالیات مقطوع عملكرد سال 98 بعضی از صاحبان مشاغل در اجرای تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم از طرف سازمان امور مالیاتی ابلاغ گردید.


به گزارش متخصص فلز به نقل از اتاق اصناف ایران، سعید ممبینی اظهار نمود: با پیگیری های انجام شده درباب نحوه رسیدگی به تعیین مالیات سال ۱۳۹۸ مودیان صنفی در نهایت توافق حاصل و سرانجام دستورالعمل این توافق اعلام گردید.
وی ادامه داد: بر این اساس، مودیانی که تا ۳۰ برابر معافیت مالیاتی (تا حدود ۹۹۰ میلیون تومان) درآمد داشته اند، می توانند از مزایای تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند. بدیهی است که همه مودیان می توانند که از ماده ۹۷ بهره برده و اظهارنامه بدهند که در این صورت، برابر اظهارات و اسناد و مدارکی که می دهند مالیاتشان تعیین می شود.
رئیس اتاق اصناف ایران اشاره کرد: باتوجه به شرایطی که اصناف در سال قبل داشتند و نیز شرایط کلی اصناف خرد و کوچک، خیلی از ایشان از امکان ثبت دفاتر و حفظ اسناد و حساب و کتاب برخوردار نبوده اند؛ پس در طول این مذاکرات تاکید داشته ایم که بتوانند در چارچوب تبصره ماده ۱۰۰ تعیین مالیات شوند. با توافق انجام شده این افراد کمتر درگیر مراجعه به سازمان امور مالیاتی خواهند شد و با یک تصمیم مالیات آنها تعیین می شود.
ممبینی اظهار نمود: بنابر دستورالعملی که صادر گردیده است تمامی مودیان صنفی شامل گروه سوم و دوم در صورتیکه میزان فروش آنها زیر سقف تعیین شده باشد، می توانند بنابر تبصره ماده ۱۰۰ نسبت به تعیین مالیات خود اقدام نمایند. افرادی که مالیات آنها در سال ۱۳۹۷ از صفر تا ۲.۵ میلیون تومان بوده، هیچ افزایشی نخواهند داشت و همان مقدار مالیات برای سال ۱۳۹۸ آنان تعیین می شود. افرادی که مالیات آنها در سال ۱۳۹۷ از ۲.۵ میلیون تومان تا ۵ میلیون تومان بوده نیز ۴ درصد افزایش داشته، افرادی که بین ۵میلیون تا ۱۰ میلیون تومان بوده با ۸ درصد افزایش و افرادی که بیش از ۱۰میلیون تومان مالیات داشته اند می توانند با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۷ مالیات خودرا پرداخت کنند.
وی اشاره کرد: این ضرایبی که تعیین شده، نسبت به سال پیش از کاهشی برخوردارست که باتوجه به رکود و سایر مشکلاتی که در سال ۱۳۹۸ صورت گرفت در مذاکرات اتاق اصناف ایران و سازمان امور مالیاتی مورد تاکید قرار گرفت.
ممبینی اشاره کرد: مودیانی که مایل نیستند از تبصره ماده ۱۰۰ استفاده کنند، می توانند در اجرای ماده ۹۷ قانون اظهارنامه خودرا تسلیم کنند. همین طور مودیانی که قبل از این، اظهارنامه خودرا به سازمان امور مالیاتی داده اند نگران نباشند. آنان چنانچه مایل هستند در اجرای تبصره ماده ۱۰۰ تعیین مالیات شوند، اقدام اخیرشان ملاک خواهد بود. این امر در دستورالعمل ابلاغ گردیده به صراحت قید شده است.
رئیس اتاق اصناف ایران از روسای اتاق ها و اتحادیه ها خواست به سرعت توافق فوق را به اطلاع مودیان صنفی برسانند تا ایشان از امکان به وجود آمده (در صورتی که برایشان مناسب است) استفاده کنند.1399/05/13
11:49:33
2443
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , فروش , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات