اذعان عراق به لبریز شدن صبر اوپك پلاس از بدقولی مكرر

اذعان عراق به لبریز شدن صبر اوپك پلاس از بدقولی مكرر

وزیر نفت عراق اعلام نمود كه این كشور در اوت و سپتامبر ناچار خواهد شد پایبندی 100 درصدی به توافق كاهش تولید اوپك پلاس داشته باشد برای اینكه صبر این گروه از عدم پایبندی كامل بغداد لبریز شده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در سمپوزیوم زوم اعلام نمود تحمل اوپک مدت طولانی ادامه نخواهد داشت. عراق ماه جاری و آینده مجبور خواهد بود پایبندی ۱۰۰ درصدی داشته باشد. عدم پایبندی عراق به معنای عدم پایبندی کشورهای دیگر خواهد بود و این امر موجب ریزش قیمت نفت درست مانند مارس و آوریل خواهد داشت که به اقتصاد عراق ضربه می زند.

تولید نفت اوپک ماه میلادی گذشته که اعضای این گروه در منطقه خلیج فارس به کاهش داوطلبانه که علاوه بر کاهش تولید اوپک پلاس داشتند، خاتمه دادند، افزوده شد. طبق بررسی بلومبرگ، تولید نفت اوپک در ژوییه ۹۰۰ هزار بشکه در روز رشد کرده و به ۲۳.۴۳ میلیون بشکه در روز رسید.

صادرات تولیدکنندگان خاورمیانه ای عضو اوپک هم در ژوییه همزمان با توقف کاهش تولید داوطلبانه عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت، افزایش یافت.

عراق بعد از اینکه در ماههای مه و ژوئن به تعهداتش برای کاهش تولید بطور کامل عمل نکرد، از طرف عربستان سعودی تحت فشار قرار رگفت. تولید این کشور در ماه گذشته تنها ۱۱ هزار بشکه در روز کاهش داشت.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر نفت عراق اظهار داشت: ما در ماههای پیش متعهد نبودیم و تعهد بسیار اندکی در مقایسه با بعضی از کشورها داشتیم.

اوپک و متحدانش در چارچوب گروه اوپک پلاس با هدف تقویت قیمتها از ماه مه اجرای توافق کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز را آغاز کردند و سهم عراق از این کاهش تولید، ۱.۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است. آمار ژوییه نشان میدهد که عراق هنوز بطور کامل به تعهداتش برای کاهش تولید عمل نکرده و بسیار بالاتر از آنچه برنامه بارگیری ژوییه نشان می دهد، نفت صادر کرده است. بغداد در سال ۲۰۱۷ که اولین دور توافق کاهش تولید اوپک پلاس آغاز شد، علاقه ای به پیوستن به این پیمان نداشت اما این دفعه اعلام نموده که توافق اوپک پلاس به نفع این کشور است.
1399/05/16
11:30:47
2282
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات