رییس كل سازمان امور مالیاتی:

اول شهریور آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی است

اول شهریور آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی است

به گزارش متخصص فلز رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اظهار داشت: شنبه یكم شهریور آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از صدا و سیما، امید علی پارسا تصریح کرد: با عنایت به این که ۳۱ مرداد آخرین فرصت مقرر قانونی برای عرضه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل مصادف با روز جمعه و تعطیل می باشد بنابراین برپایه قانون، روز شنبه یکم شهریورماه، آخرین فرصت قانونی برای عرضه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی خواهد بود.

وی از مودیان مالیاتی خواست هر چه سریع تر نسبت به عرضه اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند.

پارسا تصریح کرد: کسانی که در موعد مقرر مبادرت به عرضه اظهارنامه نکنند مشمول ۳۰ درصد جریمه غیرقابل بخش خواهند شد. وی اظهار داشت: کارشناسان سازمان امور مالیاتی با افزایش ساعت کار اداری در شعب منتخب امروز و روز جمعه همینطور شنبه یکم شهریور آماده عرضه خدمات به مودیان مالیاتی هستند. رئیس سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: برای مالیات مقطوع عملکرد که احتیاج به عرضه اظهارنامه ندارد هم افراد تنها با تکمیل یک فرم می توانند مراحل پرداخت مالیات را انجام دهند و از راه الکترونیکی هم قابل انجام است. وی افزود: مالیات مقطوع عملکرد مشاغلی که سال قبل مالیات آنها تا دو و نیم میلیون تومان بوده است سال جاری بدون افزایش اعمال می شود. پارسا اظهار داشت: برای مالیات دو و نیم تا پنج میلیون تومان با چهار درصد افزایش و ۵ تا ۱۰ میلیون تومان با هشت درصد افزایش و بالاتر از ۱۰ میلیون تومان ۱۲ درصد افزایش در نظر گرفته شده است.


منبع:

1399/05/30
21:26:33
2154
5.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , سازمان , كشور , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات