نگاهی به وضعیت تورم در كشورهای همسایه

نگاهی به وضعیت تورم در كشورهای همسایه

متخصص فلز: نرخ تورم بحرین و پاكستان كم شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از تریدینگ اکونومیکس، متوسط نرخ تورم پاکستان در ۱۲ ماه منتهی به آگوست با ۱.۱ درصد کاهش نسبت به زمان مشابه منتهی به ماه قبل به ۸.۲ درصد رسید که این نرخ، کمترین تورم ثبت شده در پاکستان از ژوئن سال قبل تابحال شمرده می شود.
در میان بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی ۱۲.۹ درصد، تنباکو با ۷.۱ درصد، لباس و پوشاک ۹.۲ درصد بوده است. از طرف دیگر کمترین تورم در بخش حمل و نقل با منفی ۳.۴ درصد بوده است. بر اساس ماهانه، نرخ تورم پاکستان در ماه آگوست ۰.۶ درصد اندازه گیری شده است که ۱.۹ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم پاکستان در بازه زمانی ۱۹۵۷ تا ۲۰۱۹ معادل ۷.۷۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده مربوط به دسامبر ۱۹۷۳ با ۳۷.۸۱ درصد و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به فوریه ۱۹۵۹ با منفی ۱۰.۳۲ درصد بوده است.
از طرف دیگر نرخ تورم در یکی دیگر از کشورهای منطقه یعنی بحرین کاهشی بوده است. تا اختتام ۱۲ ماه منتهی به آگوست، نرخ تورم در بحرین از منفی ۲.۷ درصد در ماه قبل به منفی ۳.۴ درصد در ماه آگوست کاهش یافته است که این نرخ، کمترین نرخ تورم از ژوئن سال ۲۰۱۹ تابحال شمرده می شود.
حمل و نقل با چهار درصد افزایش قیمت، بزرگترین محرک قیمت ها در این کشور بوده است و بعد از این بخش، مواد غذایی و نوشیدنی با تورم سه درصدی در رده بعدی قرار دارد.
از طرف دیگر کمترین نرخ تورم مربوط به رستوران و هتلداری با منفی ۹.۱ درصد بوده و لباس و پوشاک با تورم منفی ۵.۶ درصدی در رده بعدی قرار دارد. بر اساس ماهانه نیز نرخ تورم بحرین در ماه آگوست ۰.۴ درصد اندازه گیری شده که یک درصد بیشتر از تورم ثبت شده در این کشور در ماه قبل است.
منبع:

1399/06/12
08:17:00
1700
5.0 / 5
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات