از سوی بانك مركزی

محدودیت خرید و فروش ارز در صرافی ها برداشته شد

محدودیت خرید و فروش ارز در صرافی ها برداشته شد

متخصص فلز: در حالی كه قبل از این بانك مركزی محدودیت هایی برای سهمیه 2200 دلاری سالانه هر فرد بمنظور جلوگیری از كارهای سفته بازانه در بازار ارز به وجود آورده بود، حالا طبق اعلام كانون صرافان این محدودیت ها از طرف بانك مركزی برداشته شده و خرید و فروش ارز توسط صرافی ها به روال سابق بازگشته است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، به دنبال افزایش قیمت ها در بازار ارز و شکل گیری صف های طولانی مقابل صرافی ها، بانک مرکزی برای جلوگیری از اقدامات سفته بازانه، فروش سهمیه سالانه ۲۲۰۰ دلار با کارت ملی توسط صرافی های بانکی را متوقف کرد اما این فروش برای مصارف خدماتی ۲۳ گانه همچون ارز مسافرتی، بیماری و دانشجویی همچنان پابرجا ماند.
در واکنش به این سیاست بانک مرکزی، کارشناسان اقتصادی این اقدام را برای آرامش بازار ارز و جلوگیری از رفتارهای سوداگرایانه در این بازار تاثیر گذار نداستند و معتقد بودند که برای حذف فتارهای سفته بازانه در بازار ارز، باید اصلاحات ریشه ای چون حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نه یکسری اصلاحات ظاهری در این بازار صورت گیرد.
علاوه براین، دراین زمینه کامران ندری - یک تحلیلگر اقتصادی - نیز می گوید: اگر التهابات اخیر از بین برود تا اختتام شهریور قیمت ها کاهشی می شود و بانک مرکزی هم محدودیت های عرضه ۲۲۰۰ دلار را برمی دارد.
سرانجام، امروز کانون صرافان ایرانیان اعلام نمود که بانک مرکزی چند روز پیش، فروش اسکناس تا اطلاع ثانوی بوسیله سیستم سنا را حذف و فروش ۲۰۰۰ یورو و معادل آن به هر دارنده کارت ملی در سال را منتفی کرد اما طبق اعلام این کانون، امروز بانک مرکزی این تصمیم خودرا منتفی کرده و محدودیت خرید و فروش توسط صرافی ها حذف شده و به روال سابق خود بازگشته است.
منبع:

1399/06/24
23:22:18
1530
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات