گزارش مركز آمار از قیمت زمین در بهار سال جاری

گزارش مركز آمار از قیمت زمین در بهار سال جاری

مركز آمار در گزارشی قیمت هر متر زمین یا زمین ساختمان مسكونی كلنگی در بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال را بررسی نموده است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، گزارش مرکز آمار از وضعیت معاملات مسکن در بهار سال جاری نشان داده است که متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در کل کشور ۵.۷ میلیون تومان با میانگین مساحت ۲۳۶ مترمربع بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۲۲، ۱درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۱.۸ درصد افزایش داشته است.
همینطور متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۵.۷ میلیون تومان با میانگین مساحت ۱۰۷ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۲ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل، ۱۸، ۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل۶۲.۷ درصد افزایش داشته است.
از طرفی متوسط مبلغ اجاره‎ی ماهانه به علاوه‎ی سه درصد ودیعه‎ی پرداختی برای اجاره‎ی یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از راه بنگاه های معاملات ملکی در سطح کل کشور ۱.۷ میلیون تومان با میانگین مساحت ۱۰۰ مترمربع و متوسط عمر بنای ۱۳ سال بوده است، که نسبت به فصل قبل ۷، ۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۶.۱ درصد افزایش داشته است.
منبع:

1399/06/27
22:41:17
2012
5.0 / 5
تگهای خبر: فروش , كشور , معامله
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات