مدیركل تعاون روستایی استان خبر داد

خرید بیش از 13 هزار تن گوجه فرنگی كشاورزان كهگیلویه و بویراحمد

خرید بیش از 13 هزار تن گوجه فرنگی كشاورزان كهگیلویه و بویراحمد

متخصص فلز: كهگیلویه و بویراحمد مدیركل تعاون روستایی استان كهگیلویه و بویراحمد از خرید بیش از 13 هزار تن گوجه فرنگی از كشاورزان این استان امسال آگاهی داد.


«قدرت الله ویسی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه کرد: طی سال جاری ۱۳ هزار و ۴۵۰ تن گوجه که روی دست کشاورزان استان مانده بود در چارچوب خرید حمایتی از کشاورزان خریداری نموده ایم.
وی اظهارکرد: از سازمان تعاون روستایی کشور برای نخستین بار مجوز خرید ستاندن کردیم که محصول گوجه کشاورزان گوجه کار شهرستان های باشت، گچساران و کهگیلویه را خرید و طی تفاهم نامه ای بوسیله اتحادیه تعاون روستایی شهرستان بویراحمد به کارخانه های رب گوجه مرودشت و نورآباد ممسنی استان فارس و مجتمع غذایی آیدا در استان اصفهان ارسال شد.
مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد: این میزان گوجه فرنگی با اعتباری حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خریداری و انتقال دارده شدند.
ویسی پور اشاره کرد: یکی از وظایف تعاون روستایی پشتیبانی از کشاورزان لطمه پذیر و قطع دست دلالان و واسطه ها است..
وی افزود: هر کیلوگرم گوجه فرنگی ۴۰۰ تومان یارانه بوسیله سازمان تعاون روستایی اختصاص داده شد که به حساب کشاورزانی که گوجه خودرا به کارخانه های طرف قرار داد انتقال دادند، واریز شد.
مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلان اینکه حدود ۱۱ هزار تن گوجه به مجتمع غذایی آیدا رد استان اصفهان حمل شد، بیان کرد: در همین راستا حدود ۱۱ قلم کالا همچون زیتون، ترشی، کنسرو، رب گوجه و خیار شور به میزان ۴۸ تن با حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف خرید و در جهت پشتیبانی از تنظیم بازار، در بازار استان بین مردم و بازاریان توزیع شد.
ویسی اظهارکرد: در جهت پشتیبانی از تنظیم بازار و پشتیبانی از قشر لطمه پذیر و مصرف کنندگان برای عرضه محصولات کشاورزی نیاز به ایجاد غرفه در سطح شهرهای استان داریم که انتظار داریم شهرداریها و سازمان صمت استان همچون گذشته دراین زمینه ما را حمایت و کمک کنند.
وی اشاره کرد: در صورت حمایت و تامین غرفه آمادگی داریم که زرشک و زعفران با قیمت مناسب وارد استان نماییم.
منبع:

1399/07/01
14:37:54
1741
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , خرید , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات