خبری از صندوق توسعه ملی نیست؟

خبری از صندوق توسعه ملی نیست؟

دقیقا یك ماه از وعده تزریق یك درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار گذشته است و با آنكه چند تاریخ مختلف به صورت غیرمستقیم نیز برای اجرائی شدن وعده مذكور از طرف مسئولان اعلام شد، هنوز خبر دقیقی از تزریق این پول به بورس نیست.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، تصمیم تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی در روزهایی گرفته شد که شاخص بورس بطور مداول حرکتی نزولی داشت و مسئولان به دنبال تزریق منابع جدید به این بازار برای بازگرداند تعادل به آن بودند. هرچند این تصمیم مخالفان زیادی نیز داشت و برخی کارشناسان بر این نکته تاکید می کردند که اجرای چنین تصمیمی نه فقط به بازار سرمایه کمک نمی کند، بلکه موجب دخالت در این بازار شده و اجازه نمی دهد بورس راه خودرا پیدا کند.
با همه این اوصاف، با وجود اینکه دقیقا یک ماه از خبری که از طرف حسن قالیباف اصل-رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار- در خصوص تزریق یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار با هدف بازارگردانی مداوم همه نمادها و افزایش نقدشوندگی اعلام شد، هنوز خبری از اجرای این تصمیم نیست.
البته مدتی پیش یکی از اعضای شورای عالی بورس به ایسنا اظهار داشت که این اقدام اساسا صورت می گیرد و درحال درنوردیدن مراحل اداری است. حتی برخی منابع خبری از تزریق این پول در آخر هفته جاری آگاهی داده بودند که این اتفاق تا کنون رخ نداده است.
البته چراغ بازار سرمایه در ایام میانی و پایانی هفته جاری سبز بود و برخی مفسرین اعتقاد دارند که اصلاح شاخص تمام و حرکت بازار منطقی شده است و در این شرایط شاید نیازی به تزریق منبع جدید نباشد، با این وجود باید منتظر ماند و دید تصمیم مسئولان در این مورد چه خواهد بود.1399/07/18
10:34:13
1921
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , بورس , سازمان , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات