معاون وزیر نیرو :

هزینه طرح برق امید از محل سرمایه گذاری غیرضرور تأمین می شود

هزینه طرح برق امید از محل سرمایه گذاری غیرضرور تأمین می شود

به گزارش متخصص فلز معاون برق وزیر نیرو اظهار داشت: می خواهیم هزینه ناشی از صفر كردن قبوض مشتركین در طرح امید را از محل كاهش هزینه های غیرضروری سرمایه گذاری برای افزایش تولید برق، تأمین نماییم.


همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره محل تأمین هزینه های طرح برق امید، اظهار داشت: حدود ۸ میلیون مشترکی که شامل این طرح می شوند کم مصرف هستند و مصرف چندانی ندارند. طبق بررسی های انجام شده می خواهیم هزینه های صفر کردن این قبوض مشترکین را از محل کاهش هزینه های غیرضروری سرمایه گذاری برای افزایش تولید برق، تأمین نماییم.
وی افزود: اگر سرمایه گذاری غیرضروری برای افزایش تولید برق به منظور پوشش افزایش مصرف غیرضروری نداشته باشیم، می توانیم هزینه های این طرح را تأمین نماییم.
این مقام مسوول افزود: فرصت ۶ ماهه ای را به مشترکین پرمصرف داده ایم تا با مدیریت مصرف خود در الگوی استاندارد مصرف قرار بگیرند و در غیر این صورت تعرفه قبض پرمصرف ها ۱۰ درصد افزایش می یابد. البته تمرکز ما بر کاهش هزینه سرمایه گذاری های غیرضروری است.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، طرح برق امید با هدف تشویق مشترکین به مدیریت مصرف برق خود و قرار گرفتن در دامنه مصرف استاندارد که منجر به صفر شدن قبض برق حدود ۸ میلیون مشترک در کشور می شود، از شروع آبان ماه سالجاری کلید می خورد. البته به قول وزیر نیرو اثرات این طرح با گذر زمان بیشتر مشخص می شود.


منبع:

1399/07/23
13:50:39
1683
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات