طرح تشكیل تعاونی روستاهای ساحلی برای اجرای طرح های پرورش ماهی در دریا

طرح تشكیل تعاونی روستاهای ساحلی برای اجرای طرح های پرورش ماهی در دریا

به گزارش متخصص فلز بوشهر استاندار بوشهر اظهار داشت: طرح تعاونی روستاهای ساحلی و تشكیل ۳۰ تعاونی در یك روستا برای انجام فعالیتهای پرورش ماهی در دریا همچون طرح های مهم استان به حساب می آید.


عبدالکریم گراوند در نشستی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران به منظور بررسی مشکلات صنعت پرورش میگوی استان بوشهر اظهار نمود: صنایع وابسته به شیلات ظرفیت های عمده ای در بخش تولید و اشتغال دارد و استان بوشهر یکی از استانهای مهم در عرصه صنعت پرورش میگو به حساب می آید.
وی تصریح کرد: با عنایت به ظرفیت های استان بوشهر در زمینه صنعت پرورش میگو، تسریع در واگذاری اراضی شناسایی شده برای توسعه صنعت پرورش میگو ضروریست.
استاندار بوشهر خواهان حمایت سازمان شیلات ایران برای تولید لارو بچه میگو در استان بوشهر شد و اظهار داشت: یکی از اشکالات عمده مزارع میگو همین تولید لارو است که اگر زمینه تولید آن در استان بوشهر فراهم گردد فرصت خوبی برای تولیدکنندگان میگو خواهد بود.
گراوند با تاکید بر نظارت جدی در سایت های پرورش میگو به منظور حفاظت و پایداری و سلامت مزارع اظهار داشت: علاوه بر اداره کل شیلات، مجموعه دامپزشکی استان هم اقدامات خوبی برای نظارت بر تولید میگوی پرورشی در استان داشته اند.
مقام عالی دولت در استان بوشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات صید ترال عنوان کرد: برای حل این مشکل پیشنهاد می شود سازمان شیلات ایران از ظرفیت مجلس بخصوص کمیسیون کشاورزی به منظور تعیین جرایم سنگین برای متخلفان استفاده نماید.
وی بیان نمود: با عنایت به درخواست های صیادان، یکی از مطالبات جدی ایشان تأمین سوخت است که انتظار داریم سازمان شیلات ایران هم برای این مورد اقدامات لازم را انجام دهد.
استاندار بوشهر در مورد مبحث طرح تعاونی روستایی اظهار داشت: طرح تعاونی روستاهای ساحلی و تشکیل ۳۰ تعاونی در یک روستا برای انجام فعالیتهای پرورش ماهی در دریا همچون طرح های مهم استان به حساب می آید و به این وسیله باعث تقویت ذخایر دریایی و کمک به احیای ذخایر دریا هم می شود.
عبدالکریم گراوند افزود: در زمان حاضر برنامه ها و طرح های خوبی در بخش ماهی در قفس در شهرستان های مختلف استان همچون کنگان، دیلم، دیر بوجود آمده و تنها مشکل در این بخش نداشتن بچه ماهی است.
او همینطور بر لزوم به نتیجه رسیدن اسکله خورخان در شهرستان دیر که از مصوبه های دولت هم به حساب می آید تصریح کرد.
منبع:

1399/07/24
11:45:44
1779
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات