چه مشاغلی در پساكرونا موفق خواهند بود؟

چه مشاغلی در پساكرونا موفق خواهند بود؟

به گزارش متخصص فلز خراسان رضوی طبق گزارش آینده مشاغل ۲۰۲۰(Future of Jobs Report ۲۰۲۰)، بیماری كووید-۱۹ آینده مشاغل را تسریع خواهد نمود و در آینده، مشاغلی ایجاد می شوند كه احتیاج به مهارت جدید و پشتیبانی از كاركنان دارند.


به نقل از ویفروم، رکود اقتصاد جهانی بیماری کووید- ۱۹ نابرابری های موجود در بازارهای جهانی کار را عمیق تر و دستاوردهای اشتغال حاصل از بحران مالی جهانی یک دهه پیش را معکوس کرده است. فناوری های نوظهور، همچنان به تغییر شکل بازارهای کار ادامه می دهند و این مراحل تنها با شروع رکود اقتصادی جدید، تسریع می شود.
میلیون ها کارگر در سرتاسر جهان، با عدم اطمینان شغلی قابل توجهی روبرو هستند. داده های سازمان بین المللی کار (ILO) نشان داده است، در نیمه اول سال ۲۰۲۰، آمار بیکاری واقعی به صورت متوسط به ۶.۶ درصد رسیده است و با ازدست داده ۴۹۵ میلیون شغل در سه ماهه دوم (Q۲) سال ۲۰۲۰ تخمین زده شده که نرخ بیکاری می تواند تا آخر سال دو برابر شود.
در چاپ سوم این گزارش، مشاغل و مهارت های آینده ترسیم شده است و سرعت تغییر و جهت مسیر را ردیابی می کند و بعضی از یافته ها شامل موارد ذیل است:
تاثیر ماندگار بیماری کووید- ۱۹
بیماری همه گیر کووید- ۱۹، آینده کار را تسریع کرده است. این گزارش، نشان داده است که ۵۰ درصد از کارفرمایان با روند خودکارسازی، کار آنان تسریع خواهد شد، درحالی که بیشتر از ۸۰ درصد مقرر است که دیجیتالی سازی فرایندهای کاری خویش را گسترش دهند و این بدان معناست که بعضی از مشاغل ازدست رفته، هیچگاه برنمی گردند و افراد شاغل در این محیط کاری به روش های کاری جدید و مهارت های جدید نیاز دارند.
افزایش روند خودکار سازی
این گزارش نشان داده است که تا سال ۲۰۲۵، ساعات کاری که ماشین ها و افراد انجام می دهند، برابر خواهد شد. خودکارسازی، حدود ۸۵ میلیون نقش را جابجا می کند که شامل کارگران مونتاژ کارخانه و حسابداران خواهد شد.


ظهور مشاغل جدید
این گزارش همینطور پیشبینی کرده است، با عنایت به اختلال شتابان مشاغل، ۹۷ میلیون شغل جدید تا سال ۲۰۲۵ ایجاد شوند. بیشترین تقاضا در بازارهای شغلی آینده، شامل تحلیل گران داده، دانشمندان، متخصصان هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، مهندسان رباتیک، نرم افزار و توسعه دهندگان برنامه ها و همینطور متخصصان تحول دیجیتال، تحلیلگران امنیت اطلاعات و متخصصان اینترنت اشیاء هستند که می توانند به صورت گسترده در ۱۰ شغل در حال ظهور که در این بررسی آمده است، دسته بندی شوند.
بیشترین تقاضای مهارت ها
بیشترین تقاضای مهارت های آینده، شامل کار با افراد، مهارت های حل مساله و خود مدیریتی مانند انعطاف پذیری، تحمل استرس و انعطاف پذیری خواهد بود. افزایش مهارت های موردنیاز خود مدیریتی در حالی آشکار می شود که کارگران برای سازگاری با روش های جدید و دیجیتالی تر کار با فشارهای زیادی روبرو هستند. بازاریابی محصول، بازاریابی دیجیتال و چرخه حیات توسعه نرم افزار ازمجموعه اصلی مهارت های تخصصی موردنیاز برای حرفه های نوظهور است. بازسازی مهارت برای نقش های آینده، به سرمایه گذاری زمانی از سه هفته تا پنج ماه نیاز دارد.
اهمیت سرمایه انسانی
کارفرمایان ارزش سرمایه انسانی را درک کردند و ۶۶ درصد اعتقاد دارند که آنان می توانند به سرمایه گذاری و آموزش کارمندان بازگردند. داده های پنج سال قبل نشان داده است که کارگران درواقع برای پذیرش نقش های جدید، نیازی به مهارت کامل ندارند. برای تأمین خواسته های بازارهای آینده کار، حدود ۴۰ درصد از مهارت های متوسط کارگر باید به روز شود. کارفرمایان به صورت گسترده به تنهایی، با این چالش روبرو هستند و تنها ۲۱ درصد برای عرضه برنامه های آموزشی از بودجه دولت استفاده می نمایند.
گزارش آینده مشاغل ۲۰۲۰، فراخوانی برای سرعت بخشیدن به انقلاب بازسازی مهارت در اقتصاد است. این موضوع، اهمیت بیشتر پشتیبانی از کارگران آواره و در معرض خطر را هنگام حرکت در مسیرهای "مشاغل فردا" برجسته می کند.
زمان کنونی، فرصتی برای رهبران تجارت، دولت و سیاست های عمومی فراهم می آورد تا تلاشهای مشترک خویش را معطوف به رشد کارگران در اقتصاد جدید کنند.1399/08/07
23:43:34
1577
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات