در گفت وگو با متخصص فلز مطرح شد

كمبود پوشك نداریم

كمبود پوشك نداریم

به گزارش متخصص فلز طبق گفته فروشندگان و تولیدكنندگان محصولات سلولزی كمبودی در زمینه پوشك در بازار وجود ندارد و حتی تولید بیشتر از نیاز است، اما به علت افزایش نرخ ارز قیمت محصولات این بخش كه بخشی از مواد اولیه آن وارداتی است افزایش یافته است.


علیرضا رضائی قهرودی، رئیس اتحادیه عطار وسقط فروش و عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده، در گفت گو با ایسنا، درباره افزایش قیمت پوشک اظهار نمود: قیمت کالاها در کارخانه تعیین می شود و کسبه اجناس را بر مبنای فاکتور خرید با سود ۱۳ تا ۱۵ درصدی می فروشند.
وی با اشاره به اینکه بخشی از مواد اولیه تولیدی های سلولزی وارداتی است، خاطرنشان کرد: به علت نوسانات ارزی تولیدکنندگان مجبورند قیمت های خویش را بالا برند. تا زمانی که قیمت ارز نوسان دارد شاهد نوسانات قیمت در حوزه های مختلف خواهیم بود.
رضائی قهرودی با اشاره به اینکه با بالا رفتن قیمت تمام شده، قیمت فروش هم بالا می رود، تصریح کرد که کمبودی در زمینه پوشک وجود ندارد و جنس به مقدار کافی در بازار هست و فقط قیمت کالاهای این بخش افزایش داشته است.
هاشمعلی حسنی، عضو هیئت مدیره انجمن صنایع سلولزی بهداشتی ایران، هم به ایسنا اظهار داشت که تمام کارخانه های پوشک و نوار بهداشتی مواد اولیه فراوان دارند، تولید بالا است و هیچکمبودی وجود ندارد.
به قول وی هم اکنون تولید بیشتر از نیاز مصرف است، اما به علت افزایش قیمت ارز، مانند سایر کالاها هم افزایش داشته است.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در ایام اخیر افزایش قیمت پوشک خبرساز شده و مقرر است امروز طی جلسه ای در وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) درباره افزایش قیمت محصولات سلولزی تصمیم گیری شود.
حداقل ۷۰ درصد مواد اولیه پوشک بچه و سایر محصولات سلولزی، وارداتی است، چونکه مواد اولیه محصولات سلولزی در ارتباط با درختان پهن برگ است و از خمیر پالپِ چنین درختانی تهیه می شود که در ایران به علت پهنه جغرافیایی امکان تولید آن وجود ندارد.1399/08/14
14:40:09
1623
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات