دبیركل كنفدراسیون صادرات ایران:

تكلیف صادركنندگان سال ۹۷ در سیاست های جدید ارزی معین نیست

تكلیف صادركنندگان سال ۹۷ در سیاست های جدید ارزی معین نیست

به گزارش متخصص فلز دبیركل كنفدراسیون صادرات ایران اظهار داشت: تكلیف صادركنندگان سال 97 در سیاست های جدید ارزی مشخص نشده است.به گزارش متخصص فلز به نقل از اتاق تعاون تهران، جمشید نفر گفت: کلیت دستورالعمل جدید ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد تجارت خارجی و بازگشت ارز صادراتی مثبت ارزیابی می شود اما نقطه ضعفی که در آن وجود دارد این است که مساله صادرکنندگان سال ۱۳۹۷ را مورد توجه قرار نداده است.
دبیرکل کنفدراسیون صادرات ایران اضافه کرد: با توجه به این که در سال های اخیر، بخشنامه های قابل تفسیر بسیاری صادر شده، خیلی از صادرکنندگان به ظن اینکه ضرورتی به اظهار صادرات کمتر از یک میلیون دلار نبوده، گرفتار مشکلاتی شده اند و دولتمردان باید چاره ای برای حل مشکلات آنها اتخاذ کنند.
وی افزود: بخشنامه باید ساده، روان و غیرقابل تفسیر باشد اما بخشنامه هایی که صادر می شود، آن چنان گرفتار پیچیدگی است که اگر ۵ نفر آنرا مطالعه کنند، ۵ تفسیر مختلف از آن ارائه می شود؛ ضمن اینکه بخشنامه تا به مرحله اجرا نرسد مشکلات آن مشخص نمی گردد.
نفر اظهار داشت: افزایش قیمت ارز به دنبال اتخاذ این تصمیمات، توجیهی ندارد. به این علت که امکان ورود هر کالایی به کشور وجود ندارد و کالاهایی به طرق مختلف وارد کشور می شود که اولویت بندی شده و توسط وزارت صمت ثبت سفارش می شود.


منبع:

1399/08/17
19:39:24
1429
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , دولت , صادرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات