شكایت محیط زیست از عاملان آلودگی هوای بیدخون

شكایت محیط زیست از عاملان آلودگی هوای بیدخون

متخصص فلز: بوشهر به دنبال وقوع آلودگی شدید هوا در حوالی شهر بیدخون در شهرستان عسلویه، و ایجاد آلودگی هوا ناشی از سوزاندن پسماندها، اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه با شناسایی منابع آلودگی، مقابل عاملین آلودگی هوا شكایت نمود.


فرهاد قلی نژاد؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر در این خصوص اظهار داشت: هرگونه ایجاد آلودگی هوا برخلاف قوانین و مقررات محیط زیست خصوصاً قانون هوای پاک است بدین سبب سازمان ها، ارگان ها و واحدهای صنعتی ملزم هستند از هرگونه آلودگی هوا جلوگیری نمایند و سازمان حفاظت محیط زیست در صورت هر گونه آلودگی هوا، پیگیری حقوقی را به عمل خواهد آورد.
شایان ذکر است درجهت پیش گیری از آتش سوزی بقایای فضای سبز هماهنگی های لازم با منطقه ویژه اقتصادی پارس به عمل آمده است.
در همین زمینه مصطفی موذنی؛ رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان عسلویه نیز اظهار داشت: به دنبال بروز حادثه آتش سوزی در محل انبار ضایعات فضای سبز و ایجاد آلودگی شدید و اعتراضات مردمی در شهرستان از شروع این رخداد پیگیری های لازم جهت مرتفع شدن موضوع انجام گردید و گزارش لحظه به لحظه پروسه کار به فرمانداری شهرستان(معاونین محترم) اعلام گردید.
موذنی همین طور اضافه کرد: این مساله که قبلا نیز سابقه داشته با پیگیری های به عمل آمده از جانب این اداره در سال های قبل و در قالب کارگروه مدیریت پسماند، سازمان منطقه ویژه ملزم به مدیریت ضایعات فضای سبز جهت جلوگیری از حوادث مشابه گردید که آن سازمان نسبت به تعیین سرمایه گذار جهت مدیریت ان محل و تولید کمپوست اقدام نمود.
مقرر گردیده است گسترش فضای سبز از نوع درختان کنوکارپوس(ضایعات زیاد)متوقف و بجای ان از گیاهان بومی، سازگار مانند کنار وحشی، کهور ایرانی، گرت، استبرق و... که ضایعات زیادی ندارند استفاده گردد.
موذنی در آخر عنوان کرد: متاسفانه حادثه اخیر بهر دلیلی رخ داد و حجم بسیار زیادی از ضایعات فضای سبز دپو شده طعمه حریق گردید و شهرهای بیدخون و روستای بزباز تحت تاثیر قرار گرفت که کارشناسان این اداره از شروع امر در محل حضور داشته صورت جلسه تنظیم و اخطاریه لازم صادر گردیده و مراتب به دادستان محترم گزارش شده و پیگیری لازم دراین زمینه تا رفع اشکال ادامه خواهد یافت.
منبع:

1399/08/18
14:01:55
1509
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , حقوق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات