مدیركل غله استان مركزی اعلام كرد؛

افزایش ۱۳ درصد خرید گندم در استان مركزی

افزایش ۱۳ درصد خرید گندم در استان مركزی

به گزارش متخصص فلز مدیركل غله و خدمات بازرگانی استان مركزی از افزایش ۱۳ درصدی خرید گندم در استان امسال نسبت به سال قبل اطلاع داد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، غلامرضا ملکی عصر پنج شنبه در نشست کارگروه آرد، نان و خرید غلات استان مرکزی اظهار نمود: سال جاری خرید گندم نسبت به سال قبل ۱۳ درصد و روند پرداخت وجه خرید گندم به کشاورزان ۶۵ درصد افزوده شده است.
وی افزود: تعداد محموله های خرید گندم ۲۲ درصد و تعداد کشاورزان که گندم تحویل دادند ۱۷ درصد افزایش داشته است.
کاهش خرید دانه های روغنی
ملکی با اشاره به اینکه سال جاری خرید دانه های روغنی کاهش یافته است، اظهار داشت: سال قبل یک هزار و ۸۱۴ تن دانه روغنی و سال جاری یک هزار و ۲۰۰ تن خریداری شد.
به گفته وی تابحال یکصد هزار تن گندم به خارج از استان ارسال شده است و ۲۰ هزار تن برای داخل استان به کارخانجات تحویل شده است.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی بیان نمود: میزان سن زندگی گندم امسال در استان یک درصد بوده و با کاهش قابل توجهی مواجه بودیم.
ملکی در مورد کیفیت خرید گندم در شهرستان های استان اظهار داشت: برآورد خرید گندم در شهرستان های ساوه، زرندیه، شازند و خنداب خوب، دلیجان، محلات، خمین و اراک متوسط بوده است.
شهرستان شازند رتبه اول کشت و تحویل گندم در استان مرکزی
وی اظهار داشت: شهرستان شازند با ۵۹ هزار تن بیشترین و دلیجان با ۶۶۱ تن پایین ترین میزان گندم در استان را کشت کرده و تحویل این نهاد داده اند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی بیان نمود: سال جاری در ۳۲ مرکز استان خرید گندم انجام شده است و ۱۱۰ روز طول خرید گندم در استان بوده است.
ملکی اظهار داشت: سال جاری ۱۲۸ نفر به جز عوامل خرید بحث نظارت و کنترل خرید گندم را انجام دادند.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی اظهار داشت: امسال ۳۴۴ هزار تن گندم توسط کشاورزان استان تحویل شده است این در شرایطی است که ۱۵۰ هزار تن گندم در استان مصرف می شود.
ملکی اضافه کرد: یک هزار و ۹۷۶ واحد خبازی در استان وجود دارد و به ازای هر ۷۲۳ نفر یک واحد نانوایی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه در کشور ۳۸۰ کارخانه تولید آرد وجود دارد، اظهار داشت: در استان مرکزی ۱۱ کارخانه تولید آرد وجود دارد که با ۴۰ درصد ظرفیت اسمی کار می کنند.


منبع:

1399/08/29
21:21:41
1305
5.0 / 5
تگهای خبر: بازرگانی , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات