سدهای كشور چقدر آب دارند؟

سدهای كشور چقدر آب دارند؟

متخصص فلز: حجم آب موجود در مخازن سدهای كشور از شروع سال آبی جاری (مهرماه99) تا آخر آبان ماه به 24 میلیارد و 26 میلیون متر مكعب رسیده كه نسبت به زمان مشابه پارینه كاهش چهار درصدی را نشان میدهد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برمبنای تازه ترین آمار دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران، سال قبل در همین بازه زمانی حجم آب موجود در مخازن سدها ۲۵ میلیارد و ۳۶میلیون متر مکعب بوده است.
کل ورودی آب به مخازن سدهای کشور از شروع سال آبی جاری تا اختتام آبان نیز به رقم ۳ میلیارد و ۳میلیون متر مکعب رسید. سال قبل و در همین بازه زمانی کل ورودی سدها ۳ میلیارد و ۹۴ میلیون متر مکعب بود که نشان از کاهشی۲۳ درصدی دارد.
میزان خروجی آب از سدها نیز از شروع سال آبی جاری تا آخر آبان در حالی به رقم پنج میلیارد و ۹۴ میلیون متر مکعب رسیده که پارینه در همین بازه زمانی این رقم هفت میلیارد و ۲۷ میلیون متر مکعب بود و اختلاف این دوسال به عدد۱۸ درصد رسیده است.
ظرفیت کل سدهای کشور ۵۰ میلیارد و ۵۰ میلیون متر مکعب است و نشان از آن دارد که کاهش بارش ها تاثیرخود را بر حجم آب موجود در مخازن سدها گذاشته است. گرچه چند روز اخیر وضعیت بارشی کشور بهتر شده اما همچنان با کاهش نسبت به پارینه هم راه است.
بارش های پاییزی در دومین روز آذرماه نه فقط نیمه شمالی و غربی کشور را سیراب و لغزندگی و مه گرفتگی را میهمان جاده ها کرد، بلکه برخی استان های کویری و نیمه خشک نیز از این رحمت الهی بی نصیب نماندند.
منبع:

1399/09/03
22:45:49
1474
5.0 / 5
تگهای خبر: كشور , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات