رگولاتوری مخابراتی آمریكا تایید كرد

ممنوعیت مكالمات تلفن همراه در پروازها

ممنوعیت مكالمات تلفن همراه در پروازها

متخصص فلز: كمیسیون ارتباطات فدرال آمریكا پیشنهاد اجازه برقرار تماس های صوتی بوسیله تلفنهای همراه در طول پرواز را لغو و به بررسی این ایده كه با مخالفت شدید خلبانان و مهمانداران روبرو شده بود، تمام كرد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، این کمیسیون باتوجه به رایج بودن تماس صوتی در پروازهای داخلی اروپا و نقاط دیگر، در سال ۲۰۱۳ پیشنهاد کرده بود اجازه داده شود تماس های تلفنی در ارتفاع ۱۰ هزار پایی صورت گیرد. اما این پیشنهاد با مخالفت شدید مسافران، مهمانداران پرواز، اعضای کنگره و سایرین روبرو شد که از ایده مکالمات تلفنی مسافران در طول پرواز عمیقا نگران شده بودند. حتی یک گروه احتمال حوادث خشم هوایی در صورت استفاده مسافران از تلفنهای همراهشان را مطرح کرده بود.

آجیت پای، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در سال ۲۰۱۷ اعلام نمود این آژانس پیشنهاد مذکور را که در زمان رئیس قبلی مطرح شده بود، لغو خواهدنمود. وی در آن زمان گفته بود لغو دائمی این پیشنهاد یک پیروزی برای شهروندان آمریکایی خواهد بود که مایلند در ارتفاع ۳۰ هزار پایی آرامش داشته باشند.

رسیدگی به این پیشنهاد از سال ۲۰۱۴ مسکوت شده بود و اظهارنظرهای معدودی درباره آن وجود داشت برای اینکه این آژانس قبل از ابراز مخالفت عمومی، از این ایده عقب نشینی کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، محدودیت تماس های صوتی در طول پرواز برای جلوگیری از تداخل با کنترلهای پرواز و تجهیزات ناوبری و رادیوهای هواپیما برقرار شد. کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در سال ۲۰۱۳ استفاده از فناوری برای انجام تماس های صوتی بوسیله یک سیستم داخلی در هواپیما را مطرح کرده بود.

منبع:

1399/09/08
13:13:43
1285
5.0 / 5
تگهای خبر: سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات