گوگل به جاسوسی از كارمندانش متهم شد

گوگل به جاسوسی از كارمندانش متهم شد

سازمان فدرال برد ملی روابط کارگری آمریکا (NRLB) با تنظیم شکایتی ضد گوگل، این شرکت فناوری را به نقض قوانین مختلف نیروی کار در جریان سرکوبی فعالیت های کنشگری کارمندانش پارسال متهم کرد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در شکایت این سازمان آمده است گوگل عملا از کارمندانش جاسوسی و سپس کارمندانی که در فعالیت های کنشگری دست داشته اند را بازجویی و آنها را اخراج کرده است.

همچنین این شرکت قوانینی را به اجرا گذاشته که مانع دسترسی کارمندانش به تقویمهای دیگران بدون هدف کاری می شود و محدودیت ۱۰۰ نفره را برای تعداد کارمندانی که می توانند به رویدادهای تقویم دسترسی داشته باشند را اعمال کرده است.

لورنس برلند و کاترین اسپایرز دو نفر از کارمندان گوگل هستند که اواخر سال قبل به علت دست داشتن در فعالیت کنشگری از این شرکت اخراج شدند و در این شکایت از آنها نام برده شده است.

گوگل اواخر سال قبل این دو نفر را به نقض سیاستهای امنیت دیتا متهم و به قرارداد آنها خاتمه داد. برلند به علت دسترسی به تقویم کارمندان دیگر در زمان سازماندهی تلاشها برای اعتراض ضد همکاری گوگل با یک شرکت ضد اتحادیه ای اخراج شد. سازمان NRLB این اقدام گوگل را اشتباه می داند.

اسپایرز هم یک مهندس امنیتی در گوگل بود که یک نوتیفیکیشن را طراحی نموده بود که هر زمان کارمندان از وبسایت IRI بازدید می کردند، به آنها اعلام می کرد حق دارند در فعالیت های اعتراضی شرکت نمایند. سازمان NRLB اخراج وی را غیرقانونی اعلام نموده است.

برلند در اطلاعیه ای اعلام نمود این شکایت روشن می کند که کارکنان حق دارند درباره مسائل در ارتباط با اخلاق تجارت و ترکیب مدیریت صحبت کنند. یافته اخیر در زمانی که می بینیم شماری از میلیاردرهای فناوری قدرتشان در کنترل زندگی و کارمان را مستحکمتر کرده اند، قابل توجه است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی گوگل در واکنش به این شکایت اظهار نمود: گوگل همواره برای پشتیبانی از فرهنگ بحث درون سازمانی کار کرده است و ما اعتماد بالایی به کارمندانمان داریم.

منبع:

1399/09/15
23:03:49
1227
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , سازمان , فناوری , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات