فرماندار:

پروژه خط انتقال آب از سد كوچری به ساوه شتاب می گیرد

پروژه خط انتقال آب از سد كوچری به ساوه شتاب می گیرد

به گزارش متخصص فلز مرکزی فرماندار ساوه اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته بمنظور رفع موانع پیش رو، پروژه خط انتقال آب از سد کوچری به این شهرستان شتاب می گیرد.


علی میرزایی امروز چهارشنبه ۱۹ آذرماه در نشستی با خبرنگاران به میزبانی دفتر خبرگزاری ایسنا در شهرستان ساوه که به مناسب فرا رسیدن بیست و یکمین سالروز تاسیس ایسنا با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با اشاره به اینکه پویایی جامعه در گرو نقدهای منصفانه و دلسوزانه است، اظهار نمود: نگاه به موضوعات از زوایای مختلف صورت می گیرد و آنچه مهمست باید نقد در کمال ادب و متانت و بدون منافع شخصی صورت بگیرد تا جامعه پویا و زنده باقی بماند.
ایشان سپس با تقدیر از ابتکار خبرگزاری ایسنا بمنظور برگزاری این جلسه خبری جهت بررسی مشکلاتی که از طرف جامعه رسانه ای شهرستان مطرح می شود، اظهار داشت: موضوع کمبود آب اصلی ترین و حیاتی ترین مشکل شهرستان است و اگر موهبت الهی و بارندگی های دو سال اخیر وجود نداشت، اساسا ساوه با بحران آبی مواجه بود و آب در این شهرستان جیره بندی می شد.
فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه برطرف نمودن کمبود آب ساوه مهمترین خواسته مردم این شهر است، اظهار داشت: تخصیص سهم آب ساوه از سدکوچری که اجرای آن با وقفه طولانی روبه رو شده بود از موضوعاتی است که با پیگیری نماینده مجلس و استاندار مرکزی ادامه عملیات اجرائی آن از سرگرفته شد و روند اجرای آن با تزریق اعتبار شتاب گرفته است.
ایشان سپس به اجرای طرح اقدام ملی مسکن در ساوه اشاره نمود و اظهار داشت: سرعت اجرای این طرح در هیچ جای کشور مانند ساوه شتاب نداشته است و این شهرستان در سطح استان مرکزی پیشرو بوده و الگویی برای کشور شده است.
میرزایی همین طور به برخورد با فساد، احقاق حق و برخورد با زمین خواران در ساوه با نگاه قاطع دستگاه قضایی به ویژه در پرونده پلاک ۸۴ اشاره نمود و اظهار داشت: برخورد قاطع دستگاه قضائی در پرونده پلاک ۸۴ شهرک علوی ساوه سبب رفع تصرف اراضی شده که توسط عده ای سودجو تصاحب شده بود.
وی خواهان نگاه منصفانه افکار عمومی و رسانه ها به عملکرد دولت و نظام شد و اظهار داشت: اساسا برخی نقاط ضعف نیز وجود دارد که با همدلی و همبستگی می توان آنها را برطرف کرد.
فرماندار ساوه روند رو به رشد اشتغال و سرمایه گذاری را از دیگر اولویت های شهرستان بعنوان قطب صنعتی کشور دانست و اضافه کرد: امسال ۲۷ مجوز سرمایه گذاری با مشارکت ۱۶ سرمایه گذار خارجی در ساوه در دوران تحریم ها اجرائی شده است.
وی توسعه زیرساخت های ورزشی و مناسب سازی زمین چمن استادیوم چمران برای برگزاری مسابقات ورزشی تیم خوشه طلایی را همچون اقدامات صورت گرفته در این شهرستان بیان کرد و اضافه کرد: سرمایه گذاری در حوزه ورزش توسط بخش خصوصی در حال اجراست
میرزایی اضافه کرد: در حوزه بهداشت و درمان قرار بوده هیچ پروژه جدیدی در کشور تعریف نشود، اما با پیگیری های صورت گرفته پروژه راه اندازی بیمارستان ۲۷۰ تختخوابی ساوه با مشارکت خیرین و تخصیص اعتبارات ملی از طرف وزارت بهدشت در حال اجرائی شدن است.
وی به کشفیات مواد مخدر در این شهرستان به سبب قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی و کریدور شرق به غرب اشاره نمود و اظهار داشت: در حوزه پیش گیری از مبتلاشدن به اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر ضعف وجود دارد. البته کروناویروس سبب تعطیلی اماکن اقامتی ترک اعتیاد شده و کار پیشگیری را دشوارتر کرده است.
فرماندار ساوه با تاکید بر اینکه در انتصاب مدیران شهرستان بومی گرایی یک اصل بوده است، اظهار داشت: نباید در انتصاب مدیران شایسته سالاری مغفول بماند که این دو موضوع در بدنه مدیریتی شهرستان لحاظ شده است.
وی اشاره کرد: نباید به خاطر مسائل سیاسی آخرت خودرا تباه نماییم، بلکه باید در هر اظهار نظری بر طبق مستندات، منطقی و مستدل به ایراد سخن پرداخت.
میرزایی همین طور با اعلان اینکه باید کاری نماییم صنایع گرفتار ورشکستگی و رکود نشوند، اضافه کرد: صنایع در نوسانات ارزی و اقتصادی و مشکلات تحریم نیازمند حمایت هستند و این حمایت در شهرستان ساوه با استقرار بزرگترین شهرصنعتی کشور نمود عینی بیشتری دارد.1399/09/19
17:32:23
1292
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات