با حضور ستاری انجام شد؛

رونمایی از شیرهای دروازه ای ۴۲ اینچ كلاس ۶۰۰ در اراك

رونمایی از شیرهای دروازه ای ۴۲ اینچ كلاس ۶۰۰ در اراك

به گزارش متخصص فلز مرکزی شیر ۴۲ اینچ دروازه ای کلاس ۶۰۰ طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک با همکاری شرکت ماشین سازی و گداختار اراک تولید و با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی گردید.


جعفر صفری روز شنبه ۲۲ آذرماه در آیین رونمایی این محصول که در شرکت گداختار اراک انجام شد، اظهار نمود: شیر ۴۲ اینچ دروازه ای کلاس ۶۰۰ انتقال نفت خام کوره به جاسک که تابحال تولید داخلی نداشته هم اکنون برای نخستین بار با همکاری شرکت مادرتخصصی ماشین سازی و گداختار اراک ساخته شده است. فرایند تولید این محصول از آبان ماه سال قبل شروع شده و الان بهره برداری می شود.
وی بیان نمود: تمام مراحل ریخته گری و ماشین کاری های این شیرها در ماشین سازی اراک و عملیات قالب گیری، مونتاژ، تست و سایر تجهیزات جانبی آن در واحد تولیدی گداختار انجام شده است.
مدیرعامل شرکت ماشین سازی اراک تصریح کرد: حالا که ساخت این محصول در ماشین سازی و گداختار اراک بومی سازی شده از وزارت صمت انتظار می رود نسبت به ممنوعیت واردات این محصول اقدام نماید، همینطور انتظار می رود معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم حمایت های خویش را تداوم بخشد و از آنجاکه نقدینگی یکی از اشکالات حاد اجرای پروژه هاست، کمک کنند تا از راه بانک ها این نقدینگی فراهم گردد.
او همینطور ضمن اشاره به رویکرد شرکت ماشین سازی اراک نسبت به اقدامات دانش بنیان اظهار نمود: تربیت نیروهای تخصصی و مهارتی و دانشی مهم تر از تولید است و ماشین سازی توانسته در این عرصه نقش آفرینی کند. ماشین سازی به دنبال گسترش سریع توسعه صنعتی در کشور است و این امر محقق نمی گردد مگر با مشارکت بخش خصوصی که خوشبختانه این مشارکت در اولین قدم با شرکت گداختار اجرایی شده است.1399/09/22
12:24:56
1251
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , تولید , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات