رییس پارك فناوری پردیس مطرح كرد

اختصاص ۶۰ درصد صادرات كل پارك ها به پارك پردیس

اختصاص ۶۰ درصد صادرات كل پارك ها به پارك پردیس

به گزارش متخصص فلز رئیس پارک فناوری پردیس با انتقاد از عملکرد صندوق نوآوری و شکوفایی در اعطای تسهیلات به شرکت های مستقر در این پارک اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در پارک فناوری پردیس بیش از 4 هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده اند و امسال هم هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اتفاق افتاده ولی سهم صندوق نواوری و شکوفایی در امتداد پشتیبانی از شرکت های  پارک کم بوده است


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم رونمایی از ۳ برنامه راهبردی پارک در حوزه پژوهش و ترویج که در محل پارک فناوری پردیس و به صورت آنلاین برگزار شد، با اعلان اینکه در پارک فناوری پردیس تلاش داریم سهم شرکتها را در حل مسائل کشور ارتقا دهیم، اضافه کرد: مجموع فروش شرکت های دانش بنیان پارک در سال قبل برابر با ۱۱ هزار میلیارد تومان بوده است که این میزان فروش شرکت ها، ۸۰ درصد بالاتر از میزان فروش شرکت های دانش بنیان پارک های علم و فناوری زیر مجموعه وزارت علوم بوده است.
وی با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد از صادرات کل پارک های کشور به پارک فناوری پردیس اختصاص دارد، اظهار نمود: برمبنای برآوردها سهم فروش شرکتها که در کشور برابر با یک درصد است، در پارک فناوری پردیس برابر با ۴درصد بوده که میزان خوبی است؛ اما باید این میزان افزایش یابد.
صفاری نیا با اعلان اینکه در حقیقت سهم هزینه کرد تحقیق و توسعه باید به ۱۰درصد برسد و این نیازمند این است که زیرساخت ها فراهم گردد، اضافه کرد: ما زیرساخت ها و زمینه سازی برای شرکت های دانش بنیان را در حدی که بتوانیم برای مسائل و مشکلات با تحقیقات مساله محور راهکار ارائه دهیم، این کار را می نماییم.
وی با اشاره به ارائه ضمانت نامه به شرکت های عضو پارک فناوری پردیس، تصریح کرد: یکی از خدماتی که پارک فناوری پردیس بواسطه صندوق توسعه تکنولوژی های جدید به شرکتها ارائه کرده، ارائه ضمانت نامه با حجم ۳۰۰ میلیارد تومان بوده است، ولی لازم است این میزان ضمانت نامه بیشتر شود تا سهم شرکتها از بازار اقتصاد دانش بنیان افزایش پیدا کند.
صفاری نیا درباب فاز سوم پارک فناوری پردیس با تاکید بر اینکه حدودا فاز سه پارک فناوری پردیس به لحاظ جذب مشتریان رو به پایان است، ابراز امیدواری کرد که تاپایان سال آینده (۱۴۰۰) تعداد شرکت های پارک به ۶۰۰ شرکت برسد.
وی با تاکید بر اینکه با توجه به این حمایت پارک فناوری پردیس از شرکت های دانش بنیان تا حالا از خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده نکردیم، اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی می توانست امکانات بیشتری در اختیار شرکت های عضو پارک پردیس قرار دهد و امکاناتی که تا حالا در اختیار شرکت های پارک گذاشته شده به اندازه ای که باید، نبوده است.
وی اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان در پارک فناوری پردیس بیش از ۴ هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده اند و امسال هم هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری اتفاق افتاده، ولی سهم صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد پشتیبانی از شرکت های پارک کم بوده است، در صورتیکه می توانست تسهیل گری در بعضی از موارد برای شرکتها داشته باشد.
رئیس پارک فناوری پردیس افزود: صندوق می توانست نقش پررنگ تری در ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان پارک فناوری پردیس داشته باشد و این مساله جای کار زیادی دارد. بدین جهت ما این مساله را مورد پیگیری قرار می دهیم و برای صندوق نوآوری نیز پیشنهاداتی داریم که بتوانیم بیش از قبل از ظرفیت های صندوق نوآوری و شکووفایی برای شرکتها بهره ببریم.
منبع:

1399/09/26
13:31:07
1281
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات