حدود ۶۰ هزار نفر موجودی را تكمیل نكرده اند

فقط دو روز برای تكمیل آورده مسكن ملی فرصت دارید

فقط دو روز برای تكمیل آورده مسكن ملی فرصت دارید

متخصص فلز: حدود 60 هزار نفر از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن که تا کنون نسبت به تکمیل مبلغ مبلغ 40 میلیون تومان آورده خود اقدام نکرده اند فقط تا یکشنبه 30 آذرماه برای واریز وجه فرصت دارند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مطابق اعلام مسئولان وزارت راه و شهرسازی، حدود ۶۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفری که مقرر است در مناطقی بجز بافت فرسوده برای آنها مسکن ملی ساخته شود، هنوز به تعهدات خود در خصوص واریز مبلغ حدود ۴۰ میلیون تومان اقدام نکرده اند. وزارتخانه هشدار داده که در صورت عدم تکمیل موجودی تا پس فردا ۳۰ آذرماه ۱۳۹۹ این افراد حذف می شوند. البته مسئولان پیش از این هم تا اختتام مهرماه و اختتام آبان ماه ضرب العجلهایی تعیین کرده بودند که تمدید گردید. اما محمودزاده - معاون وزیر راه و شهرسازی - می گوید که این فرصت آخر است.
کسانی که برای آنها پیامک ارسال شده بود و مبادرت به واریز وجه نکرده بودند اختتام آبان ماه حذف شده اند اما برخی افراد که بیان نمودند پیامکی به آنها در خصوص واریز مبالغ مورد تعهد ارسال نشده تا آخر آذر برای بارگذاری مدارک، افتتاح حساب و تکمیل موجودی، فرصت داده شده و اگر اقدامی صورت ندهند حذف می شوند. البته کسانی که حذف می شوند منعی برای ثبت نام مجدد ندارند؛ برای اینکه امتیازی استفاده نکرده اند و فرم «ج» آنها سبز است که همانند دیگر متقاضیان می توانند نام نویسی کنند.
در مرحله اول ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن ۴۶۰ هزار متقاضی، واجد شرایط شناخته شدند که از این تعداد ۱۰۰ هزار نفر مخصوص بافت فرسوده بودند. یعنی وزارت راه و شهرسازی باید برای ۳۰۰ هزار نفر باید خانه بسازد. این ۳۰۰ هزار تن حدودا معادل کل مجموعه است که ۲۴۰ هزار نفرشان تعیین تکلیف شده و به تعهدشان عمل کرده اند. بدین صورت که یا از حدود دو سال قبل به آنها زمین داده شه که در حال ساخت هستند یا ۴۰ میلیون تومان را در چارچوب ثبت نام واریز کرده اند. حدود ۶۰ هزار نفر باقی مانده که یا آورده را واریز نکرده، یا تکمیل نکرده اند که باید تا اختتام آذرماه تعیین تکلیف شوند.
مسکن ملی با مصالح استاندارد ساخته می شود
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفته است: جهت رعایت ایمنی در ساخت و ساز طرح اقدام ملی مسکن دو موضوع ِ رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد ملاک عمل قرار گرفته است. الان ارتقای نظارت های فنی و اجرائی و الزام آن از مقیاس نظارت های عالیه تا تعریف ناظر مقیم در پروژه ها از راهکارهای اصلی جهت اطمینان از رعایت مباحث مقررات ملی ساختمان است.
وی خاطرنشان کرد: تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین المللی و ملی باید از اولویت های بخش ساختمان تلقی شود تا مبنایی برای ساخت و سازهای ایمن در کشور باشد. الزام استفاده از مصالح استاندارد از موضوعاتی است که در ساخت و سازهای طرح اقدام ملی به جد مدنظر سازمان ملی زمین و مسکن می باشد. همین طور الگوسازی آن نیز از وظایف ذاتی سازمان ملی است که در اساسنامه نیز بدان اشاره شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد موقعیت راه اندازی ساختمان های طرح اقدام ملی از منظر ایمنی در مقابل مخاطرات طبیعی و توجه به شرایط زیست محیطی، اظهار داشت: در مطالعات طرح های جامع و تفصیلی شهرها با عنایت به مسیر تصویب این طرح ها و با حضور دستگاههای اجرائی مربوط، موضوعات گوناگون جغرافیایی، اقلیمی و شرایط محیطی مورد تاکید و توجه است و در پروسه تصویب طرح ها، موضوع هایی همچون ایمنی در مقابل زلزله، ایمنی در مقابل خطر سیلاب، پدافند غیرعامل در طرح های توسعه شهری، مدنظر قرار می گیرد.
نبیان خاطرنشان کرد: با عنایت به این که طرح اقدام ملی مسکن زیرمجموعه طرح های کالبدی اجتماعی از طرح های توسعه شهری است تبعا متاثر از مطالعات طرح های بالادست تهیه و اجرائی شده است و ملزم به رعایت اصول و چهارچوب ها و ضوابط طرح های مذکور در حوزه مطالعات اقلیمی، جغرافیایی و طبیعی خواهد بود.
مسکن ملی در یک نگاه
شهریوماه ۱۳۹۸ طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور کلنگ زنی شد. نخستین واحدها از این پروژه ۴۰۰ هزار واحدی به تعداد ۱۱ هزار و ۵۶۰ واحد در روز یکم آبان ماه ۱۳۹۹ به دستور رئیس جمهور افتتاح شد. این پروژه از راه آورده متقاضیان و ۱۰۰ میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود ۱۸ درصد ایجاد می شود. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود ۴۰ میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان ۱۳۹۹ به متری ۲.۷ میلیون تومان می رسد. ثبت نام مرحله اول به پایان رسیده و متقاضیان واجد شرایط برای بارگذاری مدارک خود باید به سامانه tem.mrud.ir مراجعه کنند. مهلت بارگذاری مدارک و افتتاح حساب، اختتام مهر ماه اعلام شده بود که تمدید شده است. در صورت عدم واریز وجه یا انصراف متقاضیان اولیه، افرادی از فهرست رزرو جایگزین آنها می شوند.
منبع:

1399/09/28
15:34:58
1327
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات