بررسی تقاضای تفحص از عملكرد شركت دخانیات در كمیسیون صنایع

بررسی تقاضای تفحص از عملكرد شركت دخانیات در كمیسیون صنایع

متخصص فلز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد «شرکت دخانیات ایران» در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


حجت الله فیروزی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به جلسه بعدازظهر امروز (دوشنبه) کمیسیون صنایع اظهار نمود: بررسی درخواست رمضانعلی سنگدوینی نماینده گرگان و آق قلا در خصوص انجام تحقیق و تفحص از عملکرد «شرکت دخانیات ایران» دستورکار امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بود.
وی با اشاره به دلیلهای درخواست تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران»، افزود: از سال ۸۰ با ورود شرکت های خارجی وابسته به انگلیس و آمریکا، سهم شرکت دخانیات از بازار داخلی کاهش یافته است که به دنبال این روند تمایل تنباکوکاران کشور به کشت تنباکو به شدت کم شده است.
سخنگوی کمیسیون صنایع با اعلان اینکه «شرکت دخانیات ایران» در سالهای گذشته ۱۱ هزار نفر نیرو داشته که به سبب کاهش تولیدات و کاهش سهم این شرکت از بازار به ۵ هزار نفر تقلیل یافته، افزود: هم اکنون شرکت های خارجی حدود ۷۰ درصد از بازار ایران را تصاحب کردند و این امر سبب زیان شرکت دخانیات و تنباکوکاران شده است.
فیروزی اشاره کرد: انتصابات افراد متخلف در شرکت دخانیات ایران و انعقاد قرارداد نامناسب یکی دیگر از دلیلهای نماینده متقاضی تحقیق و تفحص از«شرکت دخانیات ایران» است.
وی با اشاره به صحبت های مدیرعامل شرکت دخانیات ایران، افزود: میزان تولید این شرکت در سال ۹۹ نسبت به ۹۸ افزایش شایان توجهی یافته است از طرف دیگر احیای مجدد ظرفیت های این شرکت به تلاش بیشتری نیاز دارد.
بگفته فیروزی، افزایش سرمایه گذاری خارجی در حوزه دخانیانت ایران و به کارگیری ظرفیت های خالی همچون پیشنهادات نمایندگان در نشست کمیسیون صنایع بود.
سخنگوی کمیسیون صنایع همین طور اظهار داشت که تحقیق و تفحص از «شرکت دخانیات ایران» در جلسات آینده تعیین تکلیف می شود.
منبع:

1399/10/09
13:11:52
1131
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات