قیمت هر كیلو تخم مرغ برای مصرف كننده چقدر است؟

قیمت هر كیلو تخم مرغ برای مصرف كننده چقدر است؟

به گزارش متخصص فلز رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران اظهار داشت: بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلو تخم مرغ برای مصرف کننده ۱۷ هزار تومان است.ناصر نبی پور در گفتگو با ایسنا با اشاره به اینکه بر مبنای مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هرکیلو تخم مرغ از درب مرغداری ۱۴ هزارتومان و برای مصرف کننده ۱۷ هزارتومان شده است، اظهار داشت: با اینکه قیمت جدید هنوز با قیمت تمام شده تخم مرغ برای تولیدکننده هم خوانی ندارد اما از قیمت قبلی آن یعنی ۱۲ هزار و۵۰۰ تومان بهتر است.

وی در پاسخ به این سؤال که چند درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری با قیمت مصوب تأمین می شود، اظهار نمود: حدود ۷۰ درصد نهاده های مورد نیاز واحدهای مرغداری(تخم گذار) با قیمت مصوب دولتی تأمین می شود. یعنی مرغداران ۲۲ درصد سویا و حدود ۵۰ درصد هم ذرت دریافت می کنند اما میزان مصرف ذرت و سویای آنها بیشتر از این مقدار است و مرغداران مجبور هستند مابقی را از بازار آزاد تهیه کنند.

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران افزود: مبحث دیگری که مرغداران را به سمت بازار آزاد سوق می دهد فاصله بارگیری نهاده ها است. قبلا مرغداران تا رسیدن بار جدید از ذخایر خود استفاده می کردند اما هم اکنون ذخایری هم وجود ندارد و تولیدکننده مجبور است در فاصله زمانی ۱۰ تا ۲۰ روزی که طول می کشد تا نهاده به دستش برسد برای تأمین خوراک طیورش به بازار آزاد رجوع کند.

به گفته وی قیمت سویا در بازار آزاد ۱۱ تا ۱۲ هزارتومان و ذرت ۴۲۰۰ تا ۴۴۰۰ تومان شده است.

نبی پور با تکیه بر اینکه در بخش بارگیری و حمل و نقل مشکلاتی وجود دارد، اظهار نمود: کرایه ها ۳۵ درصد افزایش یافته و بعضی از رانندگان حتی بیشتر از این مقدار از مرغداران طلب می کنند.

منبع:

1399/10/10
16:28:07
1147
0.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات